Hlavní obsah

Muzikál s hity Matušky Láska nebeská by měli dozkoušet v únoru

Foto: Getty Images

Ilustrační snímek.

Reklama

28. 1. 22:47

V pražském Divadle Broadway režisér Zdeněk Zelenka připravuje nový muzikál s hity Waldemara Matušky Láska nebeská. Odložená premiéra by měla být 30. září letošního roku.

Článek

Vládní nařízení v době koronavirové pandemie dovolují zkoušení nových představení, a proto se muzikály v současné době mohou zkoušet alespoň v omezeném režimu.

„Dnes jsme měli mít premiéru, tak jsme vás chtěli ubezpečit, že žijeme a pracujeme. Představení bude do konce února dozkoušené, premiéru jsme přesunuli, pro nás je nezbytná plná kapacita divadla, abychom nehráli se ztrátou. Ale jakmile to opatření umožní, dohodli jsme se s Asociací nemocnic, že odehrajeme několik představení pro zdravotníky jako poděkování za to, jak bojují s pandemií,“ řekl dnes novinářům majitel divadla Oldřich Lichtenberg.

Vedení divadla muselo protiepidemickým opatřením přizpůsobit i dnešní setkání tvůrců s novináři. Jejich účast rozdělili do časových bloků, hosté chodili individuálně podle časového rozvrhu tak, aby se v prostorách Divadla Broadway nesdružovali v nepovoleném počtu. Účinkující dnes v improvizovaných podmínkách předvedli dvě ukázky se skladbami Ten, kdo má rád a Písnička pro Zuzanu.

Muzikál Láska nebeská tvůrci označují za duchařskou komedii s nejznámějšími hity Matušky. „Není to úplně duchařská komedie v tom smyslu, že by tam člověk očekával padesát duchů. To je romantická milostná komedie s jedním duchem, vlastně příběh trojice dvou bratří a jedné dívky. Jeden z bratrů zahyne, stane se duchem a po domluvě s pánem bohem je propuštěn zpět na zem, aby se postaral o své nejbližší. A tím vznikne takový milostný trojúhelník,“ sdělil ČTK autor libreta a režisér Zelenka. „Hlavně je to legrace,“ dodal.

V muzikálu se představí v hlavních rolích Martin Dejdar, Jan Čenský, Naďa Konvalinková, Hana Křížková nebo Milan Peroutka. Opatření vyvolaly i problémy. Herec Richard Pekárek minulý týden oznámil, že v muzikálu musel skončit, protože vyjádřil svůj nesouhlas s tím, že se během zkoušek v divadle nenosí roušky. Majitel divadla Lichtenberg tvrdí, že přeobsazení jednotlivých interpretů bylo z důvodu jejich nepřítomnosti na zkouškách, a tudíž jejich nepřipravenosti.

Láska nebeská bude dalším z muzikálů s písněmi z repertoáru některého ze známých interpretů. Divadlo Broadway na jaře 2019 uvedlo muzikál Kvítek mandragory s písněmi Heleny Vondráčkové, kterým navázalo na muzikál Mýdlový princ z roku 2015. Před lety v Praze také uvedli muzikál Jak se lítá vzhůru s písněmi skupiny Olympic, v pražském Divadle Kalich hráli muzikály Osmý světadíl s písněmi kapely Elán a muzikál s písněmi Mira Žbirky s názvem Atlantída. V Hudebním divadle Karlín uváděli muzikál Čas růží postavený na motivech písní Karla Gotta.

Zpěvák a herec Waldemar Matuška zemřel 30. května 2009, ve věku 76 let na Floridě. Patřil v 60. a 70. letech 20. století díky charismatickému zjevu a mužnému hlasu širokého rozsahu k výrazným postavám československé hudební scény. Jeho hvězdnou kariéru nastartovalo počátkem 60. let angažmá v divadle Semafor. Později přešel do Rokoka, jako herec hostoval v Národním divadle a vystupoval se skupinami Mefisto a K.T.O. V roce 1986 emigroval do USA. Po pádu komunismu se do Čech pravidelně vracel.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučené