Hlavní obsah

Nejezděte do České republiky, varují USA své občany

Foto: Profimedia.cz

lustrační snímek.

Reklama

15. 11. 22:42

Do čtvrtého stupně rizika americké Středisko pro kontrolu a prevenci nemocí zařadilo kromě Česka také Island a Maďarsko.

Článek

Americké Středisko pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) doporučilo Američanům, aby necestovali do České republiky, do Maďarska a na Island kvůli prudkému nárůstu počtu případů koronavirové nákazy v těchto zemích.

Nově CDC řadí ČR, Maďarsko a Island do čtvrtého nejvyššího stupně rizika. Do zemí v této tmavě červené kategorii doporučuje středisko necestovat. V případě, že jde o nezbytnou cestu, doporučuje CDC americkým občanům, aby byli před návštěvou těchto zemí plně naočkováni proti covidu-19.

Do čtvrtého stupně CDC zařadilo řadu států už dříve, jsou tam mimo jiné Slovensko, Rakousko, Bulharsko, Rumunsko, Chorvatsko, Slovinsko, Řecko, Irsko, Belgie, Lucembursko, Spojené království, Norsko, Rusko či Izrael.

Výstrahu naopak CDC nově snížilo na první, nízký stupeň rizika nákazy, doporučení pro Japonsko, Indii, Pákistán, Libérii, Gambii a Mosambik. I v tomto případě doporučuje cestujícím, aby se nechali naočkovat.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované