Hlavní obsah

Nejméně 40 mrtvých a 30 zraněných, Kábulem otřásly bombové útoky

V Kábulu došlo celkem ke třem explozím (video: AP).

 

Reklama

28. 12. 2017 10:42

Podle informací bylo terčem útoku šíitské kulturní a náboženské centrum. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil.

Článek

Nejméně 40 mrtvých si vyžádala série bombových útoků na západě afghánské metropole Kábul. Další tři desítky lidí byly zraněny. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na afghánské ministerstvo vnitra.

Terčem bylo šíitské kulturní a náboženské centrum Tajaban. Zasažena byla i sousední zpravodajská agentura Afghan Voice. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil, islamistické hnutí Tálibán se od činu distancovalo.

„Cílem útoku bylo kulturní centrum Tabajan. V okamžiku (první) exploze se zde konala ceremonie u příležitosti 38. výročí sovětské invaze do Afghánistánu,“ informoval AFP zástupce mluvčího ministerstva vnitra.

Poté, co se v centru odpálil sebevražedný útočník, došlo v blízkém okolí ještě ke dvěma explozím, uvedla BBC s odvoláním na ministerstvo vnitra.

Šíitské kulturní a náboženské centrum se nachází v blízkosti agentury Afghan Voice. Tu nejprve většina tiskových agentur považovala za hlavní terč útoku. Jeden zaměstnanec redakce byl zabit a jeden raněn, sdělil Reuters zaměstnanec afghánské agentury.

V říjnu zemřelo při jiném útoku na šíitskou mešitu v Kábulu 56 lidí. K činu se přihlásila teroristická organizace Islámský stát (IS).

Během útoku ozbrojenců na soukromou televizní stanici Šamšad v Kábulu zemřeli na počátku listopadu dva lidé a 21 osob utrpělo ranění, připomíná agentura Reuters. K přepadení se posléze přihlásil IS.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované