Hlavní obsah

Nejsme v Rusku, abychom řídili počasí. My se s tím popereme, říká Punčochář

Jan Punčochář věří, že toto otevření zahrádek už je trvalé a odteď bude v gastrobyznysu už jen lépe.

Reklama

17. 5. 12:30

Párty stany, teplé deky, nebo hořáky. Restauratéři se na dnešek, kdy mohou po 150 dnech otevřít alespoň své zahrádky, nachystali. Ve skladech mají potraviny za desítky tisíc a tak doufají, že otevření je trvalé.

Článek

Odpolední maxima 13 stupňů, vítr a déšť - předpověď na pondělí 17. května – den, ve kterém mohou restaurace po 150 dnech znovu otevřít. Zatím jenom zahrádky. I tak jsou ale restauratéři natěšeni.

„Sklady máme doplněné, všechny zaměstnance jsme stáhli a těší se do práce,“ říká známý šéfkuchař a majitel restaurace U Matěje Jan Punčochář. V jeho případě zahrádka představuje 30 procent kapacity podniku – tedy asi 60 lidí.

Kromě investic do zásob na sklad musel podnik investovat právě i do nepříznivého počasí.

„Nejsme v Rusku, abychom uměli počasí zařídit. U nás prší už teď. Samozřejmě, že nám to nehraje do karet, ale musíme se s tím poprat. Máme stany, které jsou otevřené, máme hořáky a deky. Jsme tedy připraveni na sychravé počasí, ne na deštivé,“ říká Punčochář.

Vypůjčené stany, deky a hořáky

Zatímco stany má restaurace jenom půjčené a chce je při plném otevření opět dát pryč, do dalšího vybavení musela investovat. Dalších 70 tisíc pak stálo naplnění skladu - i kvůli současným omezením je v něm asi třetina zásob co jindy. „Naše ceny zůstávají stejné,“ dodává Punčochář.

Firmě zatím zůstali i všichni dodavatelé. „Právě oni ale byli ve velmi složité situaci a problémy mají opravdu velké. Mnozí z nich dováží jenom do restaurací. Přesto nemám zprávy, že by některý z našich dodavatelů skončil,“ říká Punčochář.

Na pondělí má zahrádku obsazenou prostřednictvím rezervací už z padesáti procent. A věří, že už bude jen dobře.

Další zavření už ne

„Věřím, že už to bude definitivní otevření a že bude jenom lépe,“ říká Jan Punčochář s tím, že si neumí představit, že by měl znovu zase zavírat.

Ví, o čem mluví, v prosinci měl také naplněný sklad a restauraci nachystanou na vánoční shon. Nejprve přišlo výrazné omezení v podobě kratší otevírací doby, následně úplná uzavírka. Restaurace tehdy měla sklad plný na maximum - za zavezení potravin a čerstvé zeleniny, které už nevyužila, tehdy zaplatila dvě stě tisíc korun.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované