Hlavní obsah

Nepovolený halloweenský večírek si vyžádal pět životů. Airbnb zpřísňuje pravidla

Foto: CBS

Záchranáři vycházejí z domu v kalifornské Orindě, kde se v pátek večer odehrál masakr.

Reklama

3. 11. 2019 8:56

Airbnb přitvrdí opatření namířená proti pořádání nepovolených večírků. Společnost se tak rozhodla v souvislosti s páteční střelbou na nepovoleném halloweenském večírku, kde zemřelo pět lidí.

Článek

Generální ředitel společnosti Brian Chesky se tak vyjádřil na svém twitterovém účtu. „Počátkem dnešního dne zakazujeme veškeré večírky a zdvojnásobujeme naše úsilí v boji proti neoprávněnému chování. Zbavíme se všech hostů i hostitelů, kteří se chovají jakkoli hrubě a porušují pravidla, včetně jednání, jež vedlo k děsivé události, kterou jsme viděli v Orindě.”

Zaměstnanci společnosti budou od nynějška důkladněji prověřovat „vysoce rizikové“ rezervace ubytování a odstraňovat z platformy účty uživatelů, kteří poruší zákaz pořádání večírků v jednotlivých domovech. Airbnb také podle Cheskyho vytvoří „tým rychlé odezvy“, který by měl reagovat na stížnosti ohledně nepovolených večírků. „Musíme být lepší. Tohle je nepřijatelné,“ dodal Chesky ve svých příspěvcích.

Hororový večírek

Jedna uživatelka Airbnb si pronajala dům v Kalifornii před církevním svátkem Všech svatých, kdy se slaví lidový svátek halloween. Majitelům řekla, že v něm přenocuje se svou rodinou. Tvrdila, že nemohou přespat doma, protože někteří její příbuzní trpí astmatickými záchvaty kvůli kouři z požárů, které v Kalifornii zuří již přes týden.

Majitelé domu byli podezíraví ohledně pronájmu na jednu noc na halloween a nájemkyni proto znovu upozornili na zákaz pořádání večírků. Do domu se však i přesto v průběhu večera dostavila asi stovka lidí, které žena svolala prostřednictvím veřejné události na Facebooku.

Sousedi na večírek upozornili majitele, ti se však cestou domů již doslechli o střelbě. Tři lidé zemřeli na místě a další dva pak v nemocnici podlehli svým zraněním. Policie zatím nikoho v souvislosti se zločinem nezatkla, na místě se pouze našly dvě zbraně. Všem pěti obětem bylo méně než 30 let.

Guvernér Kalifornie Gavin Newsom následně reagoval na smutnou událost a vyzval Kongres, aby schválil zákon o kontrole zbraní. Následně vyjádřil soustrast všem rodinám obětí.

+1

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované