Hlavní obsah

Novým šéfredaktorem Seznam Zprávy se stal Jiří Kubík, přicházejí i Pergler či Kubica

Foto: Seznam.cz

Jiří Kubík – nový šéfredaktor redakce Seznam Zprávy.

10. 10. 2019 0:00

Redakce Seznam Zprávy hlásí v říjnu také další posily do svého autorského týmu. Přicházejí z ČT, Economie i DVTV.

Článek

Roli šéfredaktora doposud zastával Jakub Unger souběžně se svou rolí ředitele divize Zpravodajství a rádií. „Zpravodajská redakce dostává samostatné vedení po třech a půl letech intenzivního budování a rozvoje. Od Jirky Kubíka očekávám, že bude dál posilovat vnímání Seznam Zpráv jako progresivního, seriózního média zaměřeného na původní investigaci, byznys a kvalitní analytickou a komentářovou žurnalistiku,“ řekl ke změně Jakub Unger. Kromě Kubíka je v nejužším vedení divize již od září Pierre Beneš jako manažer rozvoje rádií Expres FM a Classic Praha.

Jiří Kubík působí v Seznam Zprávách od jejich startu v říjnu 2016. Lidé si ho vybaví mimo jiné díky pořadu Zvláštní vyšetřování, na kterém pracoval společně se Sabinou Slonkovou, nebo jako moderátora rozhovorového pořadu Výzva.

Čtveřice nových tváří posílí Seznam Zprávy

Redakce Seznam Zprávy hlásí v říjnu také další posily do svého autorského týmu. Do tvorby obsahu se zapojí Tomáš Pergler, Eva Moniová, Petr Kubica či Eliška Dokulilová.

Eliška Dokulilová přichází z DVTV a v Seznamu bude editorkou rozhovorů. Zkušená ekonomická novinářka Eva Moniová, která dříve pracovala v denících MF Dnes či Lidových novinách, posílí v Seznam Zprávách redakci rubriky Byznys. Původní videotvorbu Seznam Zpráv od října nově povede Petr Kubica, který přechází z České televize. Na Kavčích horách pracoval jako vedoucí producentské skupiny. V minulosti Kubica, který je také pedagogem FAMU, působil jako programový ředitel mezinárodního festivalu dokumentů v Jihlavě. Tomáš Pergler působil jako vedoucí feature týmu ve vydavatelství Economia, do Seznam Zpráv nastupuje jako senior reportér domácí redakce.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené