Hlavní obsah

O trh s pamětmi se poperou Jihokorejci. Americký Intel z něj vycouvá

Foto: Seznam Zprávy

Z prodeje paměťové divize by měl Intel získat devět miliard dolarů.

Reklama

20. 10. 2020 9:46

Jednička a dvojka na trhu s paměťovými čipy budou z Jižní Koreje. Americký Intel chce lukrativní oblast opustit, zatím se však diskutuje o ceně.

Článek

Americká společnost Intel se dohodla, že za devět miliard dolarů (208 miliard Kč) prodá své aktivity v oblasti paměťových čipů NAND jihokorejskému konkurentovi SK Hynix. Uvedla to agentura Reuters.

SK Hynix se tak stane druhým největším hráčem na trhu s čipy NAND a sníží náskok lídra trhu, jihokorejské společnosti Samsung Electronics.

Transakce je největší akvizicí v historii firmy SK Hynix. Ta se snaží zvyšovat své kapacity pro výrobu čipů NAND, které se používají například pro ukládání dat v chytrých telefonech.

Akcie společnosti SK Hynix bezprostředně po oznámení dohody posílily, později ale zhruba dvě procenta ztrácely.

„Akcionáři se k dohodě staví negativně, protože se domnívají, že cena je příliš vysoká,“ uvedl jeden z analytiků společnosti Eugene Investment & Securities.

Součástí transakce je i továrna Intelu na výrobu čipů NAND v čínském městě Ta-lien. Na rozhodnutí Intelu továrnu prodat mohlo mít podle analytiků vliv i napětí ve vztazích mezi Spojenými státy a Čínou.

Šéf Intelu Bob Swan už dříve investorům sdělil, že plánuje prodej aktivit, které nejsou pro podnikání firmy klíčové. Firma už loni prodala svou modemovou divizi americké firmě Apple.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované