Hlavní obsah

OKD po útoku hackerů obnoví těžbu, vytvořilo oddělenou počítačovou síť

Těžbu v dolech OKD ochromil útok hackerů.

Reklama

26. 12. 2019 9:03

Společnost OKD už má vytvořenou plně funkční oddělenou interní počítačovou síť, která zajistí, že po hackerském útoku bude moci být ve všech dolech firmy na Karvinsku obnovena těžba. Síť spustí v noci, tak aby se v pátek mohlo začít těžit uhlí, řekl ve čtvrtek mluvčí OKD Ivo Čelechovský.

Článek

Hackerský útok ochromil počítačovou síť firmy v pondělí. Společnost proto z bezpečnostních důvodů ihned ukončila v dolech těžbu. Během vánočních svátků měl být ale ve firmě omezený provoz a těžit uhlí se během nich nemělo.

„Provoz sítě zahájíme 26. prosince v noci, aby zaměstnanci na noční směně mohli začít s přípravami na páteční provoz,“ uvedl mluvčí. Hlavní prioritou obnovy počítačové sítě OKD podle něj bude zajištění bezpečnosti zaměstnanců.

„Tato počítačová síť bude mimo jiné monitorovat výskyt zaměstnanců v jednotlivých porubech (dobývacích prostorech) a pracovištích, ovládání a kontrolu vybraných strojních zařízení v podzemí, ale i například systémy pro vypínání přívodu elektrické energie v případě nepřípustné koncentrace důlních plynů či kontrolovanou evidenci výbušnin učených pro trhací práce,“ uvedl Čelechovský.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované