Hlavní obsah

Nové záběry ukazují spoušť po Irmě. Hurikán rozebral několik hotelů jako dětskou stavebnici

Irma zdevastovala ostrov Svatý Martin (Video: AP)

 

Reklama

8. 9. 2017 7:59

Hurikán Irma a jeho následky sledujeme v online zpravodajství.

Článek

Hurikán Irma, který je nejdéle trvající cyklónou se stupněm 5, což je nejvyšší stupeň hurikánové škály, zanechává citelné škody v Karibiku a blíží se k Floridě. Vyžádal si již 18 lidských životů a meteorologové předpovídají, že bude nejsilnějším atlantickým hurikánem posledních desetiletí. Hurikán již zpustošil souostroví Malé Antily a v noci se přehnal kolem Velkých Antil. Nyní se nachází poblíž britských ostrovů Turks a Caicos a míří k pobřeží Kuby.

14:10 Součástí přípravy je i odstavení jaderných elektráren. V souvislosti s hurikánem dojde také k odstavení dvou jaderných elektráren, které by v případě katastrofy vážně zamořily životní prostředí. Nachází se v pásmu, které hurikán zasáhne.

13:02 - Společnost BP zahájila evakuaci vrtných plošin. Pro zajištění bezpečnosti pracovníků na vrtných plošinách byla zahájena jejich evakuace.

11:30 - Irma klesla o jeden stupeň na škále nebezpečnosti. Stále je však extrémně nebezpečná a hrozí ztráty na životech a majetku.

10:57 - Irma téměř zcela zdevastovala ostrov Svatý Martin, oblíbený cíl turistů. Mimo provoz a značně poškozené je známé letiště. K místní přistávací dráze se sjížděli nadšenci z celého světa, letadla přistávají velmi blízko pláže a přelétávají tak bezprostředně nad hlavami přihlížejících.

9:10 - Na Floridě sílí panika z blížícího se hurikánu. Dodávka benzinu musela mít kvůli bezpečnosti ozbrojený doprovod.

8:43 - Fotografie zkázy ze souostroví Turks a Caicos v Karibiku. Hurikán nyní opouští prostor souostroví a míří ke břehům Kuby a Spojených států.

7:00 - Hurikán se aktuálně nachází v souostroví Turks a Caicos. Celkový počet obětí stoupl na 11.

6:17 - Meteorologická mapa hurikánu. Rychlost větru dosáhla 280 km/h při pohybu kolem ostrovů v souostroví Turks a Caicos.

6:00 - Hurikán zasáhl souostroví Turks a Caicos. Souostroví, jež je územím Velké Británie, ráno zasáhl hurikán Irma plnou silou.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované