Hlavní obsah

Penta může koupit nemocnici v Roudnici, nebude to mít negativní vliv na trh

Foto: Podřipská nemocnice

Roudnická nemocnice.

Reklama

9. 4. 2020 11:23

Investiční skupina Penta Investments může převzít Podřipskou nemocnici v Roudnici nad Labem. Aby fúzi Úřad pro ochranu hospodářské soutěže povolil, musela se Penta zbavit jiného majetku v Roudnici.

Článek

V opačném případě by mělo převzetí nemocnice negativní vliv na lokální trh. „Úřad pro ochranu hospodářské soutěže povolil svým prvostupňovým rozhodnutím spojení soutěžitelů, a to pod podmínkou splnění strukturálních závazků. Rozhodnutí již nabylo právní moci,“ uvedl úřad na stránkách.

Upřesnil pouze, že negativní dopady spojení by měly vliv na lokální trh maloobchodního prodeje léčiv a lékárenského zboží konečným spotřebitelům. Přesné závazky, tedy kterého majetku se Penta před převzetím nemocnice zbaví, podléhají obchodnímu tajemství. Penta Investments vlastní například síť lékáren Dr. Max.

Výdělečná investorská skupina.

Penta v prosinci uvedla, že plánuje zachovat všechna čtyři oddělení nemocnice i akutní péči, cenu transakce nezveřejnila.

Podřipská nemocnice s poliklinikou provozuje oddělení ambulantní i lůžkové chirurgie, interny, gynekologicko-porodnické oddělení a dětské oddělení. Nemocnice poskytuje také následnou rehabilitační péči, pohotovost a provozuje zhruba desítku specializovaných ambulancí.

Skupina Penta Hospitals CZ vlastní nemocnice ve Vrchlabí, Ostrově, Nemocnici následné a rehabilitační péče v pražské Bubenči, Psychiatrickou nemocnici v Písku a provozuje Nemocnici Sokolov. Vlastní také ambulantní zařízení na Karlovarsku a je majoritním vlastníkem center Alzheimer Home. Je součástí nadnárodního holdingu Penta Hospitals International, který provozuje ve střední Evropě více než 30 nemocnic a 40 ambulantních zařízení.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované