Hlavní obsah

Pleskotův návrh na Sítenský most bude hotový do konce prázdnin

Foto: Seznam Zprávy

.

Reklama

26. 5. 2020 19:55

Návrh nového Sítenského mostu v Kladně bude hotový do konce letních prázdnin. Podobu mostu navrhne architekt Josef Pleskot. Návrh má Kladno stát 920 000 korun.

Článek

„Josef Pleskot a kladenský primátor Dan Jiránek podepsali v pondělí smlouvu,“ informovala tisková mluvčí Kladna Lucie Steinerová.

„Sítenský most je strategickým místem pro dopravu v Kladně, je nezbytné zahájit práce, na oddalování řešení není čas a velmi si cením faktu, že jej navrhne jeden z nejlepších českých architektů Josef Pleskot,“ řekl Jiránek. Nový most má podle něj svému účelu sloužit minimálně sto let.

Most je ve špatném technickém stavu, vedení Kladna chystá v nejbližších letech stavbu nového. Pleskota město oslovilo na základě rozhodnutí radních, nabídku přijal a zhotoví architektonicko-technickou studii.

„Začínáme intenzivně pracovat, vedle funkce dopravní má Sítenský most i funkci městotvornou, spojuje důležité části města, a také krajinotvornou. Na estetiku návrhu budu klást velké nároky. Studie bude obsahovat statické, architektonické, dopravní řešení a také harmonogram výstavby i cenový rozpočet celé stavby,“ řekl Pleskot.

Po předání návrhu se zahájí výběrové řízení na projektové práce, následovat bude povolovací řízení a výběr dodavatele. „Předpokládám, že za tři až pět let bychom mohli mít v Kladně nový most, který bude sloužit minimálně jedno století,“ řekl Jiránek.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované