Hlavní obsah

Pokud USA nezakročí, za 30 let tu máme další země s jadernými raketami, tvrdí Trumpův poradce

Podívejte se na rozhovor s poradcem Donalda Trumpa pro národní bezpečnost. (Video: Seznam.cz)

28. 8. 2019 4:30

S vážným varováním přichází poradce prezidenta USA pro národní bezpečnost.

Článek

„Myslím, že kdybyste se zeptali prezidenta Donalda Trumpa, jaké je největší nebezpečí pro svět, tak by řekl, že to je rozšíření jaderných zbraní. A já s tím samozřejmě souhlasím,“ říká poradce amerického prezidenta pro národní bezpečnost John Bolton.

„To je důvod, proč musíme najít řešení pro Severní Koreu a Írán," vysvětluje zkušený činitel v rozhovoru pro Hlas Ameriky.

Jenže režimy v Pchjongjangu a Teheránu americká jaderná agenda zjevně nekončí.

„Musíme odradit ostatní země od toho, aby si myslely, že když mohu získat jaderné zbraně tamty (KLDR a Írán), tak mohou i ony. A řekněme si na rovinu, žádná jiná země než Spojené státy není schopná donutit jiné země, aby přestaly s vývojem jaderných zbraní. Pokud to nedokážeme zastavit my – prostřednictvím diplomacie nebo i jiných prostředků – tak za 30, 40 let tu budeme mít další země, které budou mít jaderné zbraně a to by představovalo velké ohrožení,” tvrdí Trumpův poradce Bolton.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené