Hlavní obsah

Požár autovrakoviště likvidují od rána hasiči v Ostravě

Foto: Getty Images

Ilustrační snímek.

Reklama

10. 5. 11:05

Třetí stupeň požárního poplachu vyhlásili hasiči při likvidaci rozsáhlého požáru autovrakoviště v Ostravě-Vítkovicích. Likvidují ho od rána. Na místě zasahuje 21 jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů.

Článek

Pomáhá také vrtulník policie s bambivakem. „Vyhlásili jsme třetí stupeň. V praxi to znamená, že na místě je víc než 11 jednotek. Kolik jich máme momentálně, ale přesně nedokážu říct,“ řekl mluvčí moravskoslezských hasičů Lukáš Popp. Velitel čety moravskoslezských hasičů Jakub Kozák uvedl na twitteru, že na místě je 21 jednotek. Popp dodal, že z Brna kolem 10:00 dorazil policejní vrtulník, který hasí s pomocí bambivaku. Jeho plnění zajišťují hasiči přímo v areálu.

Policie na twitteru uvedla, že masivnímu požáru předcházela exploze. Nikdo se při ní podle policie nezranil. Informaci o zraněných nemají ani hasiči. Mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl uvedl, že zdravotníci na místě prohlédli třiačtyřicetiletého muže. „Byl ale bez známek zranění. Proto jej posádka ponechala na místě,“ řekl.

Hoří v areálu společnosti SPV Recycling, která se zabývá ekologickou likvidací vozidel. Její ředitel Jiří Šašek to potvrdil. „Jsme momentálně uprostřed zásahu,“ řekl lakonicky s tím, že společnost se vyjádří později během dneška nebo v úterý.

Hustý kouř z je viditelný ze vzdálenosti několika kilometrů, podle policie nemají místní otvírat okna. Na místě zřejmě hoří i plasty a barvy. Vedení radnice v Ostravě-Vítkovicích doporučuje lidem, aby nevycházeli. „Požár není zcela bezpečný. Ještě několik hodin potrvá. Doporučujeme lidem, aby zavřeli okna, nevětrali, nevycházeli. Pokud musí z domovů, měli by si chránit dýchací cesty. Řekli nám, že tam hoří i plasty a barvy,“ řekl ČTK starosta ostravské části Vítkovice Richard Čermák.

„Evakuace obyvatelstva nebyla nutná,“ uvedla policie na twitteru.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované