Hlavní obsah

Pražská burza rostla jedenáctým dnem v řadě

Rozhovor s analytikem Tomášem Pfeilerem. (Video: Seznam.cz)

23. 10. 2019 18:34

Pražská burza pokračuje v růstu, který zahájila před dvěma týdny. Index PX dnes přidal 0,22 procenta na 1 059,29 bodu. Dařilo se hlavně rakouským finančním titulům. Naopak pokles postihl hlavně akcie Avastu. Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy.

Článek

„Přestože se pražská burza po většinu seance pohybovala v záporném teritoriu, nakonec se v závěru přehoupla do plusu,“ popsal dnešní vývoj makléř Fio banky Josef Dudek. Dodal, že index PX tak prodloužil růstovou sérii na rekordních 11 seancí v řadě.

Z hlavních emisí pražské burzy si dnes nejlépe vedly cenné papíry rakouské bankovní skupiny Erste. Jejich cena vzrostla o 2,31 procenta na 822,60 koruny. Dařilo se rovněž akciím rakouské pojišťovny Vienna Insurance Group (VIG), které posílily o téměř 1,7 procenta na 610 Kč za kus.

V plusu uzavřely burzovní seanci i další dva bankovní tituly obchodované v Praze. Akcie Monety zpevnily o 0,39 procenta, emise Komerční banky si polepšila o 0,38 procenta.

Naopak mezi ztrátové se zařadily akcie technologické společnosti Avast či energetické firmy ČEZ. Cenné papíry Avastu zlevnily o 2,44 procenta na 120 korun. Emise ČEZ oslabila o necelých 0,5 procenta na 520 korun za akcii.

Česká měna se dnes kolem 17:00 obchodovala v kurzu 25,62 Kč/EUR a 23,05 Kč/USD. Ve srovnání s úterním závěrem oslabila koruna k euru o sedm haléřů a vůči dolaru o devět haléřů. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené