Hlavní obsah

Pražská policie zatkla pašeráky drog. Kokain vozili do EU až z Jižní Ameriky

Pražská policie zadržela tři pašeráky drog. (Video: Háta Sassmannová)

 

Reklama

16. 11. 2017 18:29

U tří zatčených členů drogového gangu se našlo přes 8 kilogramů kokainu. Další pachatele zatkla srbská policie. Pravděpodobně však stále nejde o celý gang.

Článek

Až 12 let vězení hrozí třem členům drogového gangu, které policie v minulých dnech zatkla v Česku kvůli pašování kokainu. Našlo se u nich 8,4 kilogramu této drogy, řekla dnes mluvčí protidrogové centrály Barbora Kudláčková. Další dva členy gangu zatkla srbská policie. Kriminalisté se domnívají, že organizovaná skupina dovážela drogu z Jižní Ameriky přes Nizozemí do dalších států EU.

Policie zatkla dva muže v Praze krátce po předání čtyř cihel slisovaného kokainu. Každá z nich vážila alespoň jeden kilogram a obsahovala osmdesátiprocentní kokain. „Jeden z mužů srbské národnosti zadržených na našem území měl na starosti logistiku obchodu v rámci všech zainteresovaných evropských zemí,” upřesnila Kudláčková. Další čtyři podobné balíčky policisté zadrželi u maďarského kurýra, který jel po dálnici D1 směrem na Slovensko.

Gang podle detektivů prodával kilogram kokainu za 32 000 eur (přes 821 000 Kč), přičemž běžně takové množství stojí 50 000 až 55 000 eur, v přepočtu tedy 1,2 až 1,4 milionu korun. Před prodejem na ulici nebo v nočních klubech se pak ještě droga naředí.

Kromě drog česká policie u obviněných zajistila také tři auta a finanční hotovost přes 2,5 milionu korun v české i evropské měně. Česká policie prověřuje další dovozy kokainu do země, které mohla tato skupina uskutečnit od letošního března. Nevylučuje, že budou obviněni další lidé.

Srbská policie u dalších dvou obviněných zajistila tři osobní auta, dvě budovy, rodinný dům a byt. Zahraniční média uvedla, že se minulý týden zatýkalo v Novém Sadu. Jeden ze dvou zadržených byl nejspíš šéfem celé skupiny.

Podívejte se, jak se pašuje kokain v Peru (Video: AP)

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované