Hlavní obsah

Při nočním požáru železničního vagonu v Brně uhořeli čtyři lidé

Foto: Getty Images

Ilustrační snímek.

Reklama

31. 10. 2020 15:36

Při požáru železničního vagonu v Brně uhořeli v noci na dnešek čtyři lidé. ČTK to řekl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška. Vagon s odpadem podle něj zřejmě sloužil jako noclehárna pro bezdomovce.

Článek

Hasiči označují požár za jeden z nejtragičtějších na jižní Moravě za posledních pět let. Podle mluvčího policie Pavla Švába u příčiny zatím nic nenasvědčuje cizímu zavinění, policie s hasiči ale dál případ vyšetřuje.

Hasiči dostali informaci o požáru v blízkosti Široké ulice kolem 00:30. „Museli jsme natáhnout asi 200 metrů dlouhé hadicové vedení, abychom se k požáru dostali. Plameny zasáhly starý odstavený železniční vagon mimo kolejiště, který zřejmě sloužil jako noclehárna pro bezdomovce,“ uvedl Mikoška.

Hasiči v dýchací technice dostali plameny pod kontrolu pomocí tří vodních proudů krátce po 1:00. O hodinu později požár zcela zlikvidovali.

„Vagon plný odpadu už nesloužil jako dopravní prostředek, a materiální škoda je proto nulová. V požářišti jsme však nalezli čtyři lidská těla,“ řekl Mikoška.

Mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová ČTK řekla, že záchranáři měli na místě posádku. „Byli jsme tam asi hodinu a za tu dobu nebyl žádný pacient, kterého bychom měli ošetřit,“ uvedla Bothová.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované