Hlavní obsah

Reportéři Seznamu: Proč Okamura nemluví s novináři? Je za tím promyšlená taktika, říká parlamentní zpravodajka

Rozhovor s reportérkou Pavlínou Kosovou o tom, jak psát o SPD Tomio Okamury před volbami. (Video: Pavol Martaus, Seznam.cz)

29. 8. 2018 14:59

Tomio Okamura a jeho SPD jsou známi tím, že selektují novináře, se kterými se baví. A těm, se kterými se nebaví, pak vyčítají, že je cenzurují a neinformují o nich.

Článek

Na černé listině Tomio Okamury je i redakce Seznam Zprávy. Jak složité je v této situaci vydolovat z SPD jakékoli odpovědi, popsala parlamentní zpravodajka Pavlína Kosová.

„Uvedu příklad. Každá strana má ve Sněmovně pravidelně 20 minut, během kterých může prezentovat své názory, postoje a podobně. Hnutí SPD to dělá vždy tak, že 17, 18 minut věnuje svým monologům. Novinářům nechá dvě minuty, během kterých se stačí zeptat jeden, dva lidi. Potom to skončí. Mimo to už je skoro nemožné získat nějaké jejich vyjádření. Poslouchám osobní invektivy vůči médiu, pro které pracuji, i vůči mně samotné,“ říká Kosová.

Co tím SPD sleduje? Bojí se nepříjemných otázek, nebo jsou v partaji skutečně přesvědčeni o tom, že jim novináři škodí? „Jednou jsem se na to Tomio Okamury ptala: Proč vlastně sám sebe cenzuruje? Sám sobě nedává prostor? Řekl mi, že to dělá proto, aby mohl svým příznivcům říct, že my mu ten prostor nedáváme. Je to promyšlená taktika.“

Podrobnosti v úvodním videu. Interview je součástí pořadu Reportéři Seznamu, který můžete v premiéře sledovat na Televizi Seznam každé pondělí od 20:00.

Jak naladit Televizi Seznam u vás doma? Praktický návod ZDE.

Reportéři Seznamu (celý pořad): S Pavlínou Kosovou o SPD Tomio Okamury před volbami, Lucií Hrdličkovou o body shamingu ve sportu a s Jindřichem Šídlem o novém Šťastném pondělí. (Video: Pavol Martaus, Seznam.cz)

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené