Hlavní obsah

První z operátorů snižuje na léto ceny volání a SMS do zahraničí. Klesnou na polovinu

Změny cen se týkají Evropské unie a navíc Islandu, Lichtenštejnska a Norska. (Video: Karolína Štuková)

 

Reklama

24. 4. 2019 18:30

Mobilní operátor Vodafone od 7. května sníží cenu volání do zemí EU na polovinu. Namísto dosavadních 11,50 Kč za minutu budou zákazníci platit 5,80 Kč. Cena posílané SMS se sníží z 2,52 Kč na 1,80 Kč.

Článek

Změny cen se týkají Evropské unie a navíc Islandu, Lichtenštejnska a Norska. Ceny klesnou také pro některá zámořská území, která patří pod státy Evropské unie, jako je Guadeloupe, Martinik, Francouzská Guyana a další. Změny platí jak pro firemní, tak nefiremní zákazníky Vodafonu.

„Změna tarifů souvisí s evropskou regulací, ale Vodafone navíc snižuje ceny i pro firemní zákazníky, kterých se regulace netýká. Ceny snižujeme všem s předstihem a rozšiřujeme seznam států, pro které je možné využít balíčky volných minut,“ sdělil Ondřej Luštinec z tiskového oddělení.

Babiš volá po větší regulaci trhu s mobilními daty

První 5G smartphone je na světě. V Jižní Koreji ho představil Samsung, přináší i další vylepšení

Konkurenční O2 v současnosti nabízí volání na Slovensko za 11,90 Kč a do ostatních zemí za 24,90 Kč. V rámci balíčku Chytré volání do zahraničí za 199 Kč měsíčně vyjde cena hovoru do celého světa na 3,50 Kč za minutu a na Slovensko uživatel za volání neplatí.

Vodafone Czech Republic je od roku 2005 součástí Vodafone Group. V České republice poskytuje služby více než 3,9 milionu zákazníků.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované