Hlavní obsah

Putinova „ideální zbraň“. Rusko úspěšně otestovalo novou nadzvukovou raketu

„Spuštění proběhlo podle plánu, nadzvuková střela zasáhla svůj cíl,“ uvedlo ruské ministerstvo obrany. (Video: Reuters)

 

Reklama

11. 3. 2018 17:50

Rusko úspěšně otestovalo novou nadzvukovou balistickou raketu. Je součástí posílené výzbroje armády a podle Vladimira Putina jde o „neporazitelnou zbraň“.

Článek

Rusko úspěšně provedlo zkoušku nové nadzvukové balistické rakety systému Kinžal. Oznámilo to ruské ministerstvo obrany. Rychlost letu rakety má dosahovat desetinásobku rychlosti zvuku a raketa by měla být schopna sestřelit cíl na vzdálenost dva tisíce kilometrů.

Střela je součástí posílené výzbroje armády, o níž začátkem března hovořil prezident Vladimir Putin. Popsal testovanou raketu jako „ideální zbraň“ a uvedl, že je součástí nové zásoby „neporazitelných“ zbraní, uvedlo BBC.

V působivé prezentaci ukázal široký rejstřík nových strategických zbraní, které podle něj žádná jiná armáda na světě nemá. Byla mezi nimi například nová generace těžkých mezikontinentálních raket Sarmat, ale i nový typ balistické rakety na jaderný pohon, která má neomezený dolet a nepředvídatelnou letovou dráhu.

Raketu odpálila ve vzduchu stíhačka MiG-31, střela pak zasáhla předpokládaný cvičný cíl. Rakety mohou nést klasickou nebo nukleární hlavici.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované