Hlavní obsah

Řádění uragánu v Moskvě nepřežilo už 11 lidí. Záběry zkázy, kterou město nepamatuje

Vlivem silného větru v Rusku létaly vzduchem i jeřáby nebo střechy budov. (Video: Háta Sassmannová)

Reklama

29. 5. 2017 19:44

Silný vítr vyřadil z provozu dopravu na řadě míst a způsobil také zranění desítkám lidí.

Článek

Nejméně jedenáct obětí na životech si dnes vyžádal silný poryv větru v Moskvě, více než 100 lidí se zranilo. Informovala o tom agentura TASS. Uragán polámal asi tři a půl tisíce stromů a strhl střechy 30 domů. Na některých místech nefunguje doprava, 80 procent letů na letišti Šeremeťjevo se zdrželo. Podle rozhlasové stanice Echo Moskvy je uragán v metropoli nejničivější za posledních více než 100 let meteorologického pozorování.

Na jednu z obětí spadla autobusová zastávka, kterou vítr vytrhl ze země. Většina mrtvých podlehla zraněním, která jim způsobily padající stromy. Dva lidé zemřeli, když na ně spadl altán. Podle starosty města Sergeje Sobjanina rodiny obětí obdrží peněžní kompenzace. Sobjanin uragán označil za bezprecedentní. „Takovou katastrofu s tolika oběťmi nepamatuji," řekl.

Bez elektřiny kvůli špatnému počasí zůstalo v Moskvě přibližně 18 300 lidí. Spadlé stromy komplikovaly dopravu na letiště Vnukovo i jedné z linek moskevského metra. Více než polovina letů na všech letištích metropole měla zpoždění.

Silný vítr a prudký déšť zasáhl i jednu z rezidencí ruského premiéra Dmitrije Medveděva. Několik třímetrových borovic spadlo na trávník a příjezdovou cestu v sídle šéfa vlády ve vesnici Gorki 30 kilometrů od Moskvy.

Dnešní uragán v Moskvě byl podle agentury Interfax nejvíce smrtící od roku 1998, kdy ve městě zemřelo devět lidí a dalších 165 se zranilo.

Podle meteorologů vítr a déšť, místy s kroupami, budou nad ruskou metropolí přetrvávat až do úterního rána.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučené