Hlavní obsah

Realita je daleko brutálnější, zastal se Jurečka drsné očkovací kampaně

Foto: Ministerstvo zdravotnictví

Explicitní kampaň na podporu očkování proti covidu-19 rozděluje společnost. Předseda KDU-ČSL ji považuje za potřebnou.

Reklama

14. 11. 12:03

Nové kampaně Ministerstva zdravotnictví postavené na drsných záběrech hospitalizovaných pacientů s covidem se zastal člen budoucí vlády a předseda KDU-ČSL Marian Jurečka. Zmínil i to, že je čas znovu zavést testování ve firmách.

Článek

Podle předsedy KDU-ČSL Mariana Jurečky je realita současné epidemie daleko drsnější, než jak je zobrazena v aktuální očkovací kampani Ministerstva zdravotnictví, kterou končící premiér Andrej Babiš (ANO) uvedl jako „brutální“. Velmi pravděpodobný člen budoucí vlády Petra Fialy to řekl v nedělní diskuzi na kanálu CNN Prima News.

„Kampaň není brutální. Daleko brutálnější je realita. Kampaň to ještě vlastně úplně nevystihuje. Nejsou tam totiž popsané příběhy, kdo odchází. Lidé jako babičky a dědečkové, tátové a mámy ve středním věku. A odchází i děti,“ reagoval Marian Jurečka na dotaz moderátorky, co si myslí o kampani, která je úmyslně kontroverzní a část společnosti kritizuje explicitní fotografie.

Proti kampani se ohradil například rektor ČVUT Vojtěch Petráček v otevřeném dopisu ministrovi zdravotnictví Adamu Vojtěchovi (za ANO).

„Každý z nás, kdo je vybaven empatií a citem pro bolest druhých, bude při pohledu na kruté snímky z ARO trpět. U mnohých vyvolá tato stresová expozice posttraumatické stresové poruchy či deprese. Tato kampaň uškodí plošně naší společnosti a jako motivace nezapůsobí,“ napsal rektor.

„Je namístě ukázat realitu, co je čeká, když…“ zastal se naopak Jurečka kampaně a dodal, že je potřebné ukázat lidem, kteří se nechtějí očkovat, protože uvěřili nepodloženým informacím a dezinformacím, s čím se mohou setkat ve zdravotnických zařízeních.

Podobný názor na kampaň má i bývalý premiér za ČSSD Vladimír Špidla, druhý host nedělní diskuze. „Myslím si, že kampaň je namístě. Situace je tak tvrdá,“ uvedl bývalý politik a současný ředitel Masarykovy demokratické akademie.

Marian Jurečka také uvedl, že aktuální epidemická situace je podle jeho názoru zralá na to, aby se opět zavedlo testování i ve firmách. „Při těchto číslech v tomto okamžiku ano. Je to potřeba udělat u firem stejně jako u škol,“ řekl předseda KDU-ČSL a dodal, že poslední vlna epidemie se právě po zavedení testování ve firmách zlomila.

Naopak vyhlášení nouzového stavu podle něj aktuální koronavirová situace nevyžaduje, Jurečka považuje za dostatečné nástroje pandemického zákona.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované