Hlavní obsah

Pražské koupaliště Džbán zůstane v letní sezoně uzavřené

Koupaliště Džbán. Ilustrační foto.

Reklama

2. 6. 2022 14:38

Společnost Molepo, která vlastní pozemky kolem vodní nádrže Džbán, v letní sezoně neotevře tamní koupaliště. Uzavření areálu společnost oznámila v lednu, což vyvolalo kritiku místních obyvatel a spory s Prahou 6 a městem.

Článek

Firma na části pozemků chtěla stavět byty, ale město odmítlo potřebnou změnu územního plánu. Magistrát podle mediálního zástupce firmy Jakuba Splavce nepředložil slíbený návrh směny nebo odkupu pozemků.

Plán výstavby podél Evropské ulice zatím padnul, ale firma může podnět na změnu územního plánu podat znovu. Zástupci vedení města na únorovém jednání zastupitelů řekli, že budou se zástupci společnosti jednat o možnosti odkupu pozemků zpět do majetku města nebo jejich směny za jiné parcely.

To se však podle Splavce nestalo. „Nic se nestalo i přes to, že na únorovém jednání zastupitelstva jasně zaznělo, že město připraví návrh na odkup nebo směnu pozemků. My jsme ustoupili ve všech našich požadavcích a byli ochotni, stejně jako posledních skoro deset let, vést konstruktivní dialog,“ uvedl.

Dodal, že firma uspořádala on-line dotazník, který vyplnilo přes 700 lidí a 90 procent z nich sdělilo, že si areál zaslouží rekonstrukci. „Přes 68 procent se také shodne na tom, že by měla být součástí komplexního řešení celé oblasti,“ sdělil dále Splavec.

Právě nutností rekonstrukce firma začátkem roku odůvodnila uzavření koupaliště v letošní sezoně. Podle tehdejšího vyjádření není schopna financovat opravy bez plánované stavby bytových domů.

Reklama

Související témata:

Doporučované