Hlavní obsah

Nejnavštěvovanějším turistickým cílem na jihu Čech byla loni Zoo Hluboká

Foto: Pixabay.cz

Ilustrační foto.

Reklama

30. 7. 2022 16:06

Nejnavštěvovanějším turistickým cílem na jihu Čech byla loni zoologická zahrada v Hluboké nad Vltavou. Dorazilo tam 269 600 lidí. Na druhém místě byla Stezka korunami stromů v Lipně nad Vltavou na Českokrumlovsku.

Článek

„Loňský rok byl pro zoo co do návštěvnosti rekordní i přesto, že jsme měli několik měsíců zavřeno. V druhém pololetí roku jsme pak zaznamenali historicky vůbec nejvyšší návštěvnost a to 201 tisíc osob,“ uvedl ředitel Zoo Hluboká Vladimír Pokorný.

Statistika na webu tourdata agentury Czech Tourism vyplývá z prodeje vstupenek monitorovaných turistických cílů, kterých je v databázi za Jihočeský kraj 147. V roce 2021 se na nich zakoupením vstupenky registrovalo 2,33 milionu návštěvníků. Největší část z nich mířila do turistické oblasti Českobudějovicko. Šlo o 668 200 návštěvníků, což představuje 28,56 procenta.

„Podíl v návštěvnosti ukazuje, že oblast nabízí pestrou škálu atraktivit. Od historických památek, přes kulturní instituce po nabídku pro rodiny s dětmi a milovníky sportovních aktivit a přírody. Samostatnou kategorií je splavněná řeka Vltava, ať už se jedná o vyhlídkové plavby nebo půjčovny plavidel. Je potřeba zmínit, že velkou část návštěvníků tvoří samozřejmě turisté z okolních krajů, ale ve statistikách jsou zaznamenáni také místní obyvatelé, kteří využívají volnočasových aktivit. Budějovicko je zároveň ideálním výchozím místem pro výlety do okolí, například do Českého Krumlova nebo na Stezku korunami stromů na Lipně,“ řekl ředitel destinační společnosti Českobudějovicko-Hlubocko Tomáš Polanský.

Reklama

Doporučované