Hlavní obsah

Vodňany mají novou smuteční síň za 15 milionů korun

Ilustrační foto.

Reklama

11. 6. 2022 22:24

Vodňany na Strakonicku mají novou smuteční síň. Nahradila původní, kterou kvůli špatnému technickému stavu dalo město strhnout. Nové obřadní místo navrhlo architektonické studio Žalský architekti.

Článek

Stavět se začalo před necelým rokem. Město za obřadní síň zaplatilo asi 15 milionů korun. Podle místostarosty města Tomáše Bednaříka (Vodňany pro změnu) je nová síň jedním z kroků k celkové moderní úpravě hřbitova, kterou město připravuje.

„Naším cílem je celková revitalizace hřbitova a jeho úprava do podoby, která bude splňovat nároky moderního pohřebnictví a bude dokonale využívat veškerou plochu. Zároveň chceme, aby se i okolí hřbitova stalo součástí rekreační zóny města, protože lokalita U Vojtěcha volně navazuje na rozsáhlý lesopark v Zátiší, který je oblíbeným cílem turistů i místních,“ uvedl Bednařík.

Nová síň, kterou si dnes mohla přijít prohlédnout veřejnost, je variabilní tak, aby mohl posloužit pro komorní rozloučení se zemřelým i pro větší obřad. Součástí síně je přístřeší s pitnou vodou a toaletami.

Městský hřbitov asi sedmitisícových Vodňan leží v jejich severní části u kaple svatého Vojtěcha. Novostavba smuteční síně se do ulice obrací hladkou fasádou, tvoří nový vstup na hřbitov, uvnitř je minimalisticky zařízená.

Ateliér architekta Jana Žalského pracoval dříve na úpravě pietních míst Lidic a Ležáků.

Reklama

Doporučované