Hlavní obsah

Rozšíření školky ve Slavkově má zelenou, projekt získal stavební povolení

Foto: Shutterstock.com

Ilustrační foto.

Reklama

2. 3. 2022 16:19

Rozšíření mateřské školy ve Slavkově na Koláčkově náměstí má zelenou, projekt získal stavební povolení. Kapacita školky se zvedne z 36 na 95 dětí. Investice je spočítána na 70 milionů korun, město bude usilovat o získání dotace.

Článek

Město chce žádat o dotaci z evropských fondů, půjde o minimálně 60 procent z částky. Podle radnice je v případě získání dotace městský rozpočet připravený na zahájení stavby v příštím roce.

V současné době je jedno z pracovišť Mateřské školy Zvídálek v budově Koláčkovo náměstí 107 a částečně i v sousedním objektu číslo 108. Pro navýšení kapacity chce město objem využívané plochy zdvojnásobit. "Toho docílíme rozsáhlou rekonstrukcí stávajících budov a přístavbou nového objektu v dvorním traktu, který bude propojen s uliční budovou spojovacím krčkem," popsal vedoucí odboru investic Petr Lokaj.

Dispozice budovy bude v obou patrech téměř shodná. Při každé učebně pro 25 dětí je v plánu přípravna jídla, umývárna s toaletami pro děti, šatna, sklad nebo kabinet a zázemí pro dvě učitelky. V podzemním patře nového objektu vznikne kuchyně a technické zázemí. Do školky se také bude moci nově vstoupit i z Kollárovy ulice, a to od restaurace Hradby. V plánu je i obnovení propojení mezi dvorem a zámeckou zahradou. Pro děti a učitelky tak vznikne bezpečná trasa pro procházky do parku a pobyt venku.

Reklama

Doporučované