Hlavní obsah

Dopravu v Jablonci nad Nisou zkomplikuje rekonstrukce mostu v Podhorské ulici

Foto: Getty Images

Ilustrační foto.

Reklama

11. 5. 2022 9:34

Dopravu v Jablonci nad Nisou zkomplikuje od pondělí 16. května rekonstrukce mostu v Podhorské ulici, která je součástí hlavního tahu I/14.

Článek

Silnice bude po celou dobu rekonstrukce mostu pro dopravu uzavřená, objízdná trasa povede ulicemi 5. května a SNP, sdělila dnes v tiskové zprávě severočeská mluvčí Ředitelství silnic a dálnic ČR Dana Zikešová. Práce by tam měly skončit začátkem září.

Obnova čeká klenbový most přes Mšenský potok z roku 1880, půjde k zemi a nahradí ho nový železobetonový most. Rekonstrukce přijde včetně DPH na více než deset milionů korun a zajišťovat ji bude podle Zikešové Eurovia CZ. Na silnici I/14 a navazující I/10 z Jablonce směrem na Harrachov nejde ale o jediné dopravní omezení, na třech místech čekají motoristy semafory.

„V úseku mezi Jabloncem nad Nisou a Lučany nad Nisou aktuálně probíhá sanace skalního masivu proti sesuvu pro zajištění bezpečného provozu na silnici I/14,“ doplnila. Práce tam začaly už loni, přes zimu byl úsek plně průjezdný a znovu sanace začala letos v dubnu. Stavba za bezmála 24 milionů korun by měla skončit v září. „Řidiči nyní místem projedou jedním jízdním pruhem a provoz je řízen semafory,“ dodala Zikešová. Další omezení čeká motoristy v Lučanech také zhruba o kilometr dál, důvodem jsou práce na inženýrských sítích.

Výstavba nové kanalizace komplikuje dopravu na více než kilometrovém úseku frekventované trasy i v nedaleké Desné. „Kryt vozovky dožívá a dešťová kanalizace je v havarijním stavu. Stavební práce plánujeme ukončit tento rok v prosinci. Na místě je částečná uzavírka a kyvadlovou dopravu řídí semafory,“ řekla mluvčí ŘSD. Na náročném projektu za 43 milionů korun, se kromě ŘSD podílí také město Desná.

S dopravním omezením musí řidiči počítat také na druhé trase na Harrachov po silnici I/14 od Jilemnice na Semilsku. Na úpravách horské silnice tam ŘSD pracuje už několik let, letos na zhruba dvoukilometrovém úseku silnice mezi Poniklou a Jabloncem nad Jizerou. I tam je provoz svedený na polovinu vozovky a řízený kyvadlově semafory. Práce tam budou postupovat po úsecích, omezení se tak bude v průběhu stavební sezony posouvat.

Reklama

Doporučované