Hlavní obsah

Zástupci čtyř univerzit budou v Ostravě hovořit o využití opuštěných dolů

Foto: Getty Images

Ilustrační foto.

Reklama

15. 7. 18:02

Hornicko-geologická fakulta Vysoké školy báňské - Technické univerzity Ostrava bude hostit studenty a pedagogy ze tří evropských států, společně se zaměří na možnosti využití opuštěných dolů.

Článek

Cílem setkání je spolupráce na vzniku nového studijního předmětu. Odborníci dorazí z Německa, Španělska a Polska. ČTK to dnes řekla mluvčí školy Petra Halíková. Odborné diskuse se v Ostravě budou konat od 18. do 22. července.

„Spolupráce navazuje na projekt z června minulého roku, financovaný s podporou Evropské komise, který se zabývá možnostmi pro využití opuštěných dolů. Mezinárodní tým se díky společným workshopům a přednáškám bude snažit o přípravu nového studijního předmětu, jehož obsah by měl odrážet zkušenosti čtyř evropských zapojených států v této problematice,“ řekla mluvčí. Dodala, že návštěvě Ostravy předcházela delegace vedení Hornicko-geologické fakulty na univerzitě ve španělském Oviedu.

Zapojenými univerzitami, kromě VŠB – Technické univerzity Ostrava, jsou to Technická univerzita a hornická akademie z Freibergu, Technická univerzita George Agricoly, obě z Německa, Univerzita Oviedo ze Španělska a Slezská polytechnika z Polska. Tyto vědecké instituce mají zkušenosti s problematikou možného využití dolů. Výměna zkušeností a znalostí mezi studenty i pedagogy je nejlepší kombinací pro vznik předmětu, který bude mít mezinárodní přesah a studentům pak představí téma opuštěných dolů v kontextu celé Evropy.

„Vzhledem k zaměření plánovaného předmětu navštíví hosté v našem kraji samozřejmě i technické památky. Jde o nejlepší způsob, jak hostům prezentovat témata, která se na Hornicko-geologické fakultě VŠB-TUO také řeší, praktickým a atraktivním způsobem,“ doplnila.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované