Hlavní obsah

Komunální volby

Průběžné výsledky voleb v ČR
Sečteno 98,73 %
Výsledky voleb
StranaZastupitelé
SNK-CELK
37 986
NK
5 770
KDU-ČSL
2 714
STAN+NK
1 860
ODS
1 519

Volby do Senátu

Průběžné výsledky 1. kola voleb
Sečteno 98,98 %
Výsledky voleb

Dobrovolníci se ode dneška mohou opět zapojit do úklidu Orlické přehrady

Foto: Jan Mihaliček, Seznam Zprávy

Ilustrační foto.

Reklama

14. 3. 11:18

Dobrovolníci se ode dneška mohou opět zapojit do úklidu břehů Orlické přehrady. Akci Ukliďme Orlík pořádá Český rybářský svaz ve spolupráci se státním podnikem Povodí Vltavy a Českým svazem ochránců přírody. Potrvá do 3. dubna.

Článek

Hlavní část, sběr nashromážděného odpadu, je naplánována na 4. a 5. dubna, řekl ČTK Pavel Vrána z Českého rybářského svazu.

V minulosti dobrovolníci při akci sesbírali z břehů nebo vylovili z vody velké množství plechovek, děravé sudy, rozbité židle a další harampádí. Mezi haldami odpadků byly i věci, které se už dnes nevyrábějí, například igelitové sáčky od mléka.

Podle Václava Zemana z Českého rybářského svahu se do úklidu zapojují lidé, jimž není lhostejné, jak to kolem Orlíku vypadá. „Třeba přijede parta nadšenců, vezmou i děti, které si pohrají na březích, a oni chodí a sbírají a připravují nám pytle. My je potom svážíme,“ dodal Zeman.

Orlická přehrada je největším vodním dílem v Česku. Stavba začala v roce 1954 a hlavní část prací pokračovala až do roku 1961. V minulosti prošla přehrada mnoha zkouškami, těmi nejnáročnějšími byly povodně v letech 2002 a 2006.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované