Hlavní obsah

V Kralupech nad Vltavou končí stavba parkovacího domu

Foto: Shutterstock.com

Ilustrační foto.

Reklama

30. 12. 2021 7:26

V Kralupech nad Vltavou na Mělnicku končí stavba parkovacího domu za více než 100 milionů korun, v provozu bude na přelomu ledna a února, uvedl na dotaz ČTK mluvčí kralupské radnice Aleš Levý.

Článek

Stavba domu, který vzniká přímo u železničního nádraží, začala letos v únoru. Bude v něm přes 350 parkovacích míst a 20 stání pro kola, dalších 100 míst pro kola bude pod přilehlým přístřeškem. „Parkovací dům bude fungovat na principu P+R (park and ride neboli zaparkuj a jeď), čímž je tedy řečeno, že parkování by mělo sloužit zejména osobám pokračujícím v další cestě autobusem nebo vlakem, případně návštěvníkům centra města,“ uvedl Levý.

Řidič za parkování zaplatí 15 korun, parkovací doba ale nesmí přesáhnout 24 hodin, jinak se k parkovnému přičte částka 200 korun. Přístřešek a stojany na jízdní kola budou občanům sloužit zdarma.

„Se zahájením provozu parkovacího domu bude městskou policií přísněji kontrolováno parkování na místech, které k tomu nejsou určeny. V průběhu letošního roku také dojde ke změně systému parkování v centru města a přilehlých ulicích,“ doplnil mluvčí.

Střecha domu bude zelená a umožní zasakování dešťové vody. Většinu nákladů na stavbu město pokryje z evropské dotace.

Od jara také u parkovacího domu vzniká autobusový terminál, který by měl být dokončen na konci ledna 2022.

Reklama

Doporučované