Hlavní obsah

Rekord odolal. V Dobřichovicích dnes naměřili „jen“ 38,8 stupně Celsia

Vlna veder zasáhla celou Evropu.

Reklama

30. 6. 2019 18:32

Vlna veder dnes kulminuje v Čechách. Ale absolutní rekord pro měsíc červen odolal.

Článek

Nejtepleji dnes bylo podle průběžných údajů meteorologů v Dobřichovicích u Prahy, kde naměřili 38,8 stupně Celsia. Teplotní rekord pro červen tak zatím o desetinu stupně odolal, řekla ČTK Jana Hujslová z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Údaje podle ní zatím nejsou konečné, na některých místech mohou teploty ještě stoupat.

Podle zjištění meteorologů teplotní rekord pro 30. červen padl na 74 procentech ze 148 stanic, které měří teplotu minimálně 30 let. Pětačtyřicet stanic pak zaznamenalo svou nejvyšší červnovou teplotu za dobu svého měření, doplnila meteoroložka.

Dnešní druhá nejvyšší teplota je z Prahy-Komořan, kde bylo 38,7 stupně. V Řeži u Prahy teploměr ukázal 38,6 stupně, v pražské Libuši 38,5 stupně a v Brandýse nad Labem 38,4 stupně.

Na Moravě byly dnes teploty o pár stupňů nižší. Z tamních stanic byly nejteplejší Dyjákovice na Znojemsku, kde teplota vystoupala k 35,4 stupně. V pondělí by ale naopak mohly být nejvyšší teploty na Moravě. V Čechách v pondělí dopoledne meteorologové už očekávají silné bouřky, které se postupně přesunou na východ. Do té doby budou na jihovýchodě území přetrvávat vysoké teploty, které se v odpoledních hodinách mohou dostat až k 37 stupňům.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované