Hlavní obsah

Rock for People 2020 představí hvězdné Green Day, The 1975 nebo Fall Out Boy

Foto: Profimedia.cz

Billie Joe Armstrong – frontman kapely Green Day.

Reklama

17. 9. 2019 14:00
aktualizováno • 4. 3. 2020 13:22

Festivalpark Hradec Králové bude hostit už 26. ročník jednoho z největších rockových festivalů v Česku. Kdy a kde se koná a na jaké kapely se můžete těšit?

Článek

Kvůli koronaviru se letos velké festivaly neuskuteční

Kdy a kde se koná

26. ročník Rock for People se koná netradičně už od 18. června a končí 20. června 2020. Koná se ve Festivalparku v areálu bývalého vojenského letiště v Hradci Králové.

Program a kapely

Rock for People každoročně představuje návštěvníkům světové interprety. Výjimkou nebude ani letošní ročník. Na koho se můžeme těšit?

Čtvrtek 18. 6.

První den festivalu se představí britští The 1975 nebo indie rockeři Catfish and the Bottlemen, z Memphisu přiletí rocková kapela Skillet. Mix rocku a rapu představí mladý raper Machine Gun Kelly.

Ve čtvrtek se ještě představí například slovenští Horkýže Slíže, Dirty Blondes, Motionless In White, Theory a další.

Pátek 19. 6.

V pátek vystoupí jedna z největších hvězd festivalu Green Day, dále se můžete těšit na Weezer, Dope D.O.D. nebo The Pretty Reckless. Z domácích interpretů se představí zpěvačka Lenny nebo kapely Vypsaná fiXa a Wohnout.

Sobota 20. 6.

Poslední den festivalu, tedy v sobotu, jsou na programu Fall Out Boy, Sum 41, Black Veil Brides nebo P.O.D.

Garage punk představí slovenská formace Genuine Jacks, dále vystoupí pražští John Wolfhooker nebo legendární PSH.

Vstupenky

Vstupenky na 26. ročník rockového festivalu Rock for People můžete zakoupit na webu festivalu.

O festivalu

Historie jednoho z největších českých festivalů se začala psát v roce 1995. První ročník se konal v srpnu v Českém Brodě na tamním atletickém stadionu. Tehdy byl festival pouze jednodenní a navštívilo ho 1 100 lidí a vystoupilo 18 kapel, mezi nimi například Support Lesbiens. V Českém Brodě se konal až do roku 2006, tento ročník zaznamenal obrovský úspěch, vystoupilo na něm tehdy přes sto kapel, na které se přišlo podívat okolo 20 tisíc lidí. V roce 2007 se festival přesunul do Hradce Králové, kde je dodnes. V roce 2019 oslavil jubilejní 25. výročí.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované