Hlavní obsah

Rock for People 2020 bude už v červnu. Největší hvězdou mají být Green Day

Foto: Profimedia.cz

Billie Joe Armstrong – frontman kapely Green Day.

17. 9. 2019 14:00

Festivalpark Hradec Králové bude hostit už 26. ročník jednoho z největších rockových festivalů v Česku. Kdy se koná a na jaké kapely se můžete těšit?

Článek

Kdy a kde se koná

26. ročník Rock for People se koná už od 18. června a končí 20. června 2020. Koná se ve Festivalparku v areálu bývalého vojenského letiště v Hradci Králové.

Kapely

Hlavním tahounem ročníku bude jedna z nejvlivnějších kapel 90. let – Green Day, kteří na festivalu Rock for People vystoupí v rámci svého evropského turné. Dále se na pódiu představí američtí Fall Out Boy nebo Weezer. Za domácí scénu se představí John Wolfhooker. Festival ještě oznámil australské elektronické duo SKYND nebo nizozemské rapové uskupení DOPE D.O.D.

Vstupenky

Předprodej vstupenek na 26. ročník Rock for People startuje již v pátek 20. září v 10 hodin ráno. Vstupenky budete moci zakoupit zde.

O festivalu

Historie jednoho z největších českých festivalů se začala psát v roce 1995. První ročník se konal v srpnu v Českém Brodě na tamním atletickém stadionu. Tehdy byl festival pouze jednodenní a navštívilo ho 1100 lidí a vystoupilo 18 kapel, mezi nimi například Support Lesbiens. V Českém Brodě se Rock for People konal až do roku 2006, tento ročník zaznamenal obrovský úspěch, vystoupilo přes sto kapel, na které se přišlo podívat okolo 20 tisíc lidí. V roce 2007 se festival přesunul do Hradce Králové, kde je dodnes. V roce 2019 oslavil jubilejní 25. výročí. Rock for People patří mezi nejlepší české hudební festivaly a nezaostává ani v porovnání s Evropou.

Reklama

Doporučené