Hlavní obsah

Saský premiér se za týden v Liberci sejde i s Babišem

Foto: Seznam Zprávy

Ilustrační snímek.

Reklama

14. 8. 2020 19:02

Saský zemský premiér Michael Kretschmer se při své návštěvě Liberce 21. srpna setká i s českým premiérem Andrejem Babišem.

Článek

Budou spolu hovořit o koordinaci opatření proti epidemii koronaviru, o hospodářské spolupráci, o rozvoji přeshraniční dopravní infrastruktury nebo o vědě a výzkumu. Vyplývá to z materiálů pro jednání vlády.

Kretschmerovu návštěvu v Liberci potvrdila minulý týden saská vláda, dosud ale nebylo jasné, s jakými českými představiteli se premiér sousední německé spolkové země sejde. Podle saské strany chce Kretschmer v Česku jednat zejména o koronaviru a o spolupráci ve vědě a výzkumu.

S Babišem by se měl saský premiér setkat hned na úvod návštěvy, mají naplánovanou společnou pracovní snídani. Společně by také měli navštívit libereckou Technickou univerzitu.

Kretschmer Česko navštívil loni v listopadu, kdy se společně s předsedou německého Spolkového sněmu Wolfgangem Schäublem zúčastnil oběda premiérů zemí visegrádské čtyřky (V4), tedy Česka, Slovenska, Polska a Maďarska, u příležitosti výročí pádu komunismu v tehdejším Československu. Loni v červnu se v Drážďanech Kretschmer setkal na bilaterálním jednání s Babišem.

Sasko sousedí s Libereckým, Ústeckým a Karlovarským krajem a má s Českem blízké vazby. Česko patří k největším obchodním partnerům čtyřmilionové německé spolkové země. Web saské vlády také uvádí, že s žádným jiným státem Drážďany nepojí tak úzká a intenzivní spolupráce jako s Českou republikou.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované