Hlavní obsah

Schickův gól vyhrál anketu o nejhezčí branku na Euro 2021

Foto: Profimedia.cz

Patrick Schick.

Reklama

15. 7. 2021 11:47

Trefa českého fotbalisty Patrika Schicka téměř z poloviny hřiště v utkání proti Skotsku zvítězila v anketě o nejhezčí gól mistrovství Evropy. Oznámila to dnes UEFA, na jejímž webu hlasovalo téměř 800 tisíc fanoušků.

Článek

Útočník Leverkusenu zvítězil díky pohotové střele z úvodního zápasu české reprezentace na šampionátu, kdy na začátku druhého poločasu vypálil ze vzdálenosti 49,7 metru a dal gól z největší vzdálenosti v historii evropských šampionátů. Jeho přesný pokus zapadl do branky gólmana Davida Marshalla, který se již po předchozím vyběhnutí nestačil vrátit. Schick skóroval v zápase podruhé a stanovil konečný stav na 2:0. „Byl tam odražený balon, už jsem během zápasu koukal, kde gólman stojí, byl hodně vysoko. Periferně jsem se podíval, viděl jsem, že je venku a prásknul jsem to tam,“ řekl následně v České televizi Schick.

Pětadvacetiletý hráč tím nejen nastartoval cestu české reprezentace na ME, která skončila až ve čtvrtfinále, ale zároveň zahájil vlastní úspěšné účinkování na šampionátu. S pěti brankami skončil druhý mezi střelci za Cristianem Ronaldem, který dal stejně gólů, ale v jeho prospěch rozhodla ještě jedna asistence.

Výsledky ankety o nejhezčí gól šampionátu:

Střelec góluzápasfáze Euro 2021
Patrik SchickSkotsko - Česko 0:2skupina
Paul PogbaFrancie - Švýcarsko 3:3osmifinále
Luka ModričChorvatsko - Skotskoskupina
Lorenzo InsigneBelgie - Itálie 1:2čtvrtfinále
Kevin de BruyneDánsko - Belgie 1:2skupina
Cristiano RonaldoMaďarsko - Portugalsko 0:3skupina
Álvaro MorataItálie - Španělsko 1:1semifinále
Mikkel DamsgaardAnglie - Dánsko 2:1semifinále
Andrej JarmolenkoNizozemsko - Ukrajina 3:2skupina
Federico ChiesaItálie - Španělsko 1:1semifinále

Na dalších místech za Schickem v hitparádě gólů skončila například trefa Paula Pogby z osmifinálového zápasu se Švýcarskem nebo postupová branka Chorvata Luky Modriče v základní skupině znovu proti Skotsku.

Reklama

Doporučované