Hlavní obsah

Škoda Auto mění vedení. Poprvé v něm sedí žena a vrací se Martin Jahn

Foto: Škoda Auto

Nová členka představenstva Škody Auto Maren Gräfová.

Reklama

10. 2. 2021 11:11

V představenstvu automobilky Škoda Auto poprvé usedne žena. Je jí odbornice na lidské zdroje Maren Gräfová. Novým členem se stává také Čech Martin Jahn.

Článek

První žena v představenstvu Škody Auto Maren Gräfová vystřídá nyní jediného Čecha v představenstvu Bohdana Wojnara, který zodpovídá za lidské zdroje. Martin Jahn se do představenstva automobilky vrací po 13 letech, nahradí Alaina Faveye, který měl na starosti prodej a marketing. Změny se odehrají 1. března. ČTK o tom dnes informovala Škoda Auto.

Favey bude v blízké době pověřen novými úkoly v koncernu Volkswagen, Wojnar bude nadále prezidentem Sdružení automobilového průmyslu.

Wojnar sehrál podle předsedy představenstva Thomase Schäfera významnou roli v pokroku, kterého automobilka dosáhla za posledních deset let. „Tento rozvoj se mimo jiné odráží v růstu počtu zaměstnanců, konkrétně z 26 000 na začátku jeho působení na téměř 42 000 k dnešnímu dni,“ uvedl Schäfer.

Maren Gräfová je podle Schäfera uznávanou odbornicí na lidské zdroje s mezinárodními zkušenostmi. „Jejím úkolem bude nyní posunout tuto oblast na novou úroveň. Naším cílem je nabídnout všem škodovákům zaměstnání s dlouhodobou perspektivou, výrazně posílit a rozšířit naše odborné znalosti v oblasti e-mobility a softwarových řešení a současně podporovat rozmanitost rodiny automobilky Škoda ve všech oblastech a na všech úrovních,“ řekl Schäfer.

Martin Jahn strávil více než 12 let v zahraničí. „Mezi jeho hlavní úkoly bude patřit další digitalizace oblasti prodeje, vývoj nových obchodních modelů pro společnost Škoda Auto, rozvoj našeho podnikání prostřednictvím pronikání na nové trhy a další posílení naší orientace na zákazníky,“ uvedl předseda představenstva.

Foto: Škoda Auto

Martin Jahn se do představenstva Škody Auto vrací po 13 letech.

Gräfová je právnička, svoji kariéru v koncernu Volkswagen zahájila v roce 1999 ve společnosti Volkswagen Immobilien, nejprve v právním oddělení a poté jako asistentka výkonného ředitele. V listopadu 2018 byla jmenována vedoucí odboru lidských zdrojů vrcholového managementu koncernu VW. Gräfová je také členkou dozorčí rady společnosti Wolfsburg AG.

Jahn v letech 2006 až 2008 působil jako člen představenstva společnosti Škoda Auto pro oblast lidských zdrojů. Poté byl jmenován výkonným ředitelem společnosti Volkswagen Group NSC v Moskvě, kde zodpovídal za prodeje koncernových značek. V letech 2010 až 2016 působil jako výkonný ředitel společnosti Volkswagen Group Fleet International v německém Wolfsburgu a jeho hlavní odpovědností bylo řízení světových firemních prodejů koncernu Volkswagen. V roce 2016 se přestěhoval do čínského Čchang-čchunu, kde převzal pozici výkonného viceprezidenta pro prodej a marketing a výkonného ředitele značky Volkswagen ve společnosti FAW-VW.

Škoda Auto loni dodala celosvětově přes milion aut. Provozuje tři výrobní závody v Česku, vyrábí v Číně, Rusku, na Slovensku a v Indii, většinou prostřednictvím koncernových partnerství, dále na Ukrajině a v Kazachstánu ve spolupráci s lokálními partnery. Je aktivní na více než 100 trzích. Zaměstnává téměř 39 000 lidí, z toho v Česku skoro 34 000.

Pomoc proti zdražování – Jak zvládnout krizi

Domácnosti a firmy čelí problémům s vysokou inflací a růstem cen energií. Projekt Seznam Zpráv „Jak zvládnout krizi“ vám nabízí praktické informace, jak ušetřit a jak řešit či snížit dopady zdražování.

Mohlo by vás také zajímat:

Reklama

Doporučované