Hlavní obsah

Smartwings obnoví lety z Prahy do Petrohradu, nově bude na trase létat i Rossiya

Foto: Shutterstock.com

Ilustrační snímek.

Reklama

14. 4. 18:30

Letecká společnost Smartwings obnoví od 29. dubna linku mezi Prahou a Petrohradem. Létat bude dvakrát týdně. Linka byla přerušená od loňského jara kvůli pandemii koronaviru.

Článek

Novou linku z Prahy do Petrohradu navíc od 17. dubna spustí také společnost Rossiya. ČTK o tom dnes informovalo Letiště Praha. Lety do Petrohradu doplní také spoje ČSA do Moskvy, do hlavního města Ruska létá z Prahy nyní také společnost Aeroflot.

Pravidelná linka Smartwings do Petrohradu bude létat od konce dubna každý čtvrtek a neděli. Letenky už dopravce začal prodávat na svém webu a také u prodejců letenek. Dalším dopravcem, který začne létat do druhého největšího ruského města jsou aerolinky Rossiya. Ty budou vypravovat do Petrohradu jeden spoj týdně, a to vždy v sobotu. Na pražském letišti nyní fungují i další dvě letecké linky do Moskvy. ČSA tam nyní létají třikrát týdně, ruské aerolinky Aeroflot pak ke svým třem letům týdně přidají od 23. dubna čtvrtou frekvenci na letiště Šeremetěvo. Rusko před pandemií patřilo k nejvytíženějším leteckým destinacím z Česka.

Letečtí dopravci Smartwings a ČSA, kteří patří do jedné skupiny, budou během letní sezóny létat z českých letišť lety do 74 destinací v Řecku, Španělsku, Itálii, Francii, Portugalsku, Bulharsku, Černé Hoře, Chorvatsku, Izraeli, Egyptě, Turecku, Tunisku, SAE, Kapverdách, Nizozemsku, Švédsku, Dánsku, Rusku, Maltě, Ukrajině či Islandu. Do 49 destinací budou směřovat pravidelné linky Smartwings a ČSA, do dalších 25 destinací budou na charterových letech. Vedle toho budou aerolinky létat také ze svých základen v Polsku, Francii, Maďarsku, na Slovensku a Kanárských ostrovech.

Aerolinky zároveň prodloužily možnost bezplatné změny termínu pro rezervace letenek do konce června. Nově vybraný let se musí uskutečnit nejpozději 31. března příštího roku.

Firmy Smartwings i ČSA se kvůli koronavirové krizi a rušení letů ocitly v ekonomických problémech. Smartwings od závěru března čerpají úvěr od čtyř bank za dvě miliardy korun. Celkově financování dopravce přesáhne sedm miliard korun, další peníze zajistí čeští akcionáři, podpora leasingových firem a restrukturalizace. Dluhy firmy jsou okolo 6,6 miliardy korun. Na půjčku naopak nedosáhly dceřiné ČSA, které jsou nyní v úpadku. Ten na ně uvalil soud po jejich vlastním návrhu. Společnost eviduje nesplacené pohledávky za přibližně 1,8 miliardy korun, z toho miliardu v rámci neproplacených nebo neprojetých letenek cestujících a zbytek pak společnost dluží dodavatelům. Podle firmy je cílem reorganizace společnosti její záchrana.

Na pražském letišti v současnosti mohou cestující využít přímé spoje na přibližně 35 linkách. Další letecké spoje budou dopravci přidávat v následujících měsících podle epidemického vývoje.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované