Hlavní obsah

Smrt přišla ve frontě na výplaty. Atentátník zabil nejméně 49 vojáků

 

Reklama

18. 12. 2016 12:19
Článek

Nejméně 49 vojáků v neděli ráno přišlo o život při sebevražedném atentátu v jihojemenském Adenu. Oznámila to s odvoláním na jemenské úřady agentura Reuters. Při atentátu, který je druhý od minulé soboty, bylo zraněno na šest desítek lidí.

Atentátník zaútočil na vojáky, kteří si přišli pro mzdu.

Podle armády se útočník vmísil mezi vojáky, kteří čekali u základny v severovýchodní adenské čtvrti Chúr Maksír. Abdan Násir Valí z adenské zdravotní správy řekl, že konečný počet obětí může být vyšší, protože někteří zranění jsou v kritickém stavu.

K akci se zatím nikdo nepřihlásil. Agentura Reuters připomněla, že radikálové z Islámského státu (IS) minulou sobotu v Adenu zabili za podobných okolností 50 vojáků. V srpnu se zaměřil sebevražedný útočník na armádní brance a 71 jich zabil. I k této akci se přihlásil IS.

Jemen je od roku 2014 dějištěm konfliktu mezi tamními menšinovými šíity a vládou. O život při něm přišlo na 10 tisíc lidí a do konfliktu zasahují také regionální mocnosti Saúdská Arábie na straně vlády a Írán na straně šíitů. Protože povstalci mají v rukou stále hlavní město Saná, je dočasným sídlem vládních úřadů Aden.

Foto: Seznam.cz

Mapa: Jemen a okolní státy.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované