Hokejisté USA převálcovali Švédy. Pošesté přivezou z mistrovství zlato

Vítězem MS v hokeji do 20 let jsou Spojené státy. Na snímku slaví americký brankář Trey Augustine.

Mistrovství světa v hokeji do 20 let zná po pátečních utkáních vítěze. Američané vyhráli nad Švédy 6:2. Bronz si odvážejí čeští junioři.

Tým amerických hokejistů do 20 let pošesté v historii nenašel na světě přemožitele – mladí hokejisté z USA prošli mistrovstvím světa dvacítek ve švédském Göteborgu jako nůž máslem, o jediný bod je připravili Češi.

První třetina zápasu o zlato vypadala poměrně jasně, dominovali Američané. Ve druhé třetině se však Švédové vzchopili, vývoj zápasu zdramatizovali a mimo jiné dali Američanům gól pět sekund před odchodem do šaten.

Jenže poslední třetina byla navzdory švédským šancím v americké režii, k čemuž hodně pomohla čtyřminutová přesilovka. Zaoceánský tým nastřílel do švédské brány celkem tři góly.

Ten poslední padl ve chvíli, kdy se Švédové pokusili nepříznivý vývoj zlomit a za stavu 2:5 pro USA odvolali brankáře. Zhruba tři minuty před závěrečnou sirénou přišla rána do švédského vazu a zvýšení vedení na 2:6 pro USA.

Jasný průběh poslední části finálového zápasu zamotala rvačka, ke které došlo jen půl minuty před koncem zápasu. Rozhodčí vyloučili dva Švédy a tři Američany, ale na průběhu to už nic nezměnilo.

Američané začali slavit ještě před tím, než zápas definitivně skončil.