Hlavní obsah

Svět potřebuje happy endy. Vánoční povídka Miloše Čermáka

Foto: Profimedia.cz

Eva a Roman, láska ze střední školy, se po letech potkají na palubě letadla. Jak to dopadne? Poslechněte si vánoční povídku Miloše Čermáka.

Reklama

24. 12. 2020 9:24
Článek

Vánoční povídku píšu jednu každý rok už skoro 20 let, některé z nich vyšly v knížkách, jiné například v magazínu Ego v Hospodářských novinách. Tu letošní jsem napsal pro svůj podcast. Tedy lépe řečeno pro vás, jeho posluchače.

Pozor, prozradím vám zajímavost. Protože tohle je 100. díl, tak v tuto chvíli je každý díl podcastu Jedno procento přesně jedním procentem tohoto podcastu. Už vám z toho praská hlava? Cha! Kdo tohle může říct?

Dobrá příležitost připomenout i další důležitou věc.

Děkuju serveru Seznam Zprávy, s nímž tento podcast vzniká. A hlavně děkuji vám, že posloucháte. Protože jedno procento je podcast, kam si zvu zajímavé a zábavné lidi. Není to žurnalistika, protože můj výběr ovlivňuje jedna důležitá věc. Skoro vždycky si zvu lidi, které mám buď rád, nebo je obdivuju, anebo je prostě chci poznat.

V podcastu Jedno procento ovšem čtu občas také povídky. Jsou ze série, které říkám Povídky z fleku. Napsal jsem jich asi dvě stě a vyšly už ve třech knížkách. A víte co? Když jsme u hrání s procenty, tak v tomhle podcastu bylo povídek 10 procent.

Lépe řečeno, bylo jich devět. A ve 100. dílu, který posloucháte, vám přečtu desátou. Přemýšlel jsem, s kým tak významný díl natočit a koho pozvat. Ale protože jsou pro mě všichni hosté důležití a zajímaví, toho „stovkového“ jsem radši nevybíral.

Svět potřebuje happy endy. Příjemný poslech!

Jedno procento

Co byste dělali, kdyby vám v telefonu zbývalo jen poslední procento baterie? Jaká je vaše nebezpečná myšlenka? Bude za 10 let svět lepší, nebo horší než dnes? Jedno procento je podcast Miloše Čermáka s lidmi, kteří ho zajímají a baví.

Vychází na Seznam Zprávách, na Spotify, v Apple Podcasts a dalších aplikacích.

Archiv Jednoho procenta najdete tady, další podcasty Seznam Zpráv tady. Co máme zlepšit? Jaký díl vás bavil nejvíc? Své postřehy, podněty a tipy nám můžete posílat na audio@firma.seznam.cz.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované