Hlavní obsah

Trenér zachráněných thajských fotbalistů: Kdybych jim řekl, že jsme uvěznění, panikařili by

Trenér fotbalistů v rozhovoru promluvil o tom, jak je v jeskyni udržoval v klidu. (Video: ABC, AP)

 

Reklama

23. 8. 2018 11:47

Thajský trenér Ekkapol Čantchavong, který spolu s týmem mladých fotbalistů přežil pobyt v zatopené jeskyni, poskytl rozhovor stanici ABC News. Vysvětlil, jak zajistil, aby nepanikařili.

Článek

Vyrovnanost a rozvaha trenéra thajského fotbalového týmu Ekkapola Čantchavonga byla zřejmě jedním z klíčových faktorů, které ovlivnily, že 12 mladých fotbalistů uvězněných v jeskyni nepodlehlo panice a přečkalo v zaplaveném komplexu až do své záchrany na začátku července. Vyplývá to z rozhovoru s Čantchavongem, který ve středu zveřejnila stanice ABC News.

„Od začátku jsem věděl, že jsme uvěznění v jeskyni. Nejdřív jsem se snažil znovu získat klid. Mluvil jsem jen o pozitivních věcech. Řekl jsem klukům, že musíme chvíli počkat, že voda může opadnout a my se dostaneme ven. Kdybych jim řekl, že jsme uvěznění v jeskyni, panikařili by,“ odpověděl Čantchavong na otázku, jak zajistil, že tým zůstal v klidu.

Thajsko na začátku srpna udělilo Čantchavongovi občanství společně s dalšími třemi mladíky. Podle místních úřadů měla čtveřice na občanství nárok a jejich uváznutí v jeskyni s jeho udělením nesouvisí.

Chlapci ve věku 11 až 16 let a jejich 25letý trenér byli v jeskyni uvězněni od 23. června kvůli stoupající vodě, která je přinutila ustupovat hlouběji do jeskynního komplexu. Všechny se nakonec podařilo postupně zachránit, poslední skupina byla vyproštěna 10. července.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované