Hlavní obsah

Twitter žádá pro Martu Novákovou Nobelovu cenu za ekonomii, vyvrátila zákon nabídky a poptávky

18. 2. 2019 17:35

Ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková zaujala svou teorií, proč musí Češi platit tak drahá data. Mohou si za to sami, protože placená data málo používají, raději brouzdají zadarmo na wifi. Uživatelé na českém Twitteru usoudili, že jde o převrat ve vnímání ekonomických paradigmat.

Článek

Nabídka a poptávka (anglicky supply and demand) je základní teorie mikroekonomie o vztahu mezi poptávkou a nabídkou na trhu, vyvinutá Alfredem Marshallem. Pokouší se vysvětlit a předpovědět změny v ceně a množství zboží na konkurenčních trzích. Tento model je první aproximací pro popis dokonale konkurenčního trhu. Tvoří jeden z nejzákladnějších principů moderních ekonomických škol. (Wikipedie)

Tak tahle poučka se zjevně přežila. Alespoň podle ministryně průmyslu a obchodu Marty Novákové (za hnutí ANO), která odpovídala České televizi na otázku, proč se nedaří zlevnit mobilní data.

„Když budete prostě někomu pořád dokola opakovat: Máme drahá data, máme drahá data, tak co uděláte, tak vezmete mobil, tak se nepřipojíte na internet přes data, ale budete hledat volnou wifi. A tady jsme u toho. Čím méně se těch dat používá, protože se jim vyhýbáme, tak tím nepřispíváme k tomu, aby byla levnější. My potřebujeme změnit klima v té společnosti také k tomu, aby ta data chtěli lidé používat,” řekla Nováková.

Jiní uživatelé na Twitteru zase rozvádějí, co všechno by mohlo být levnější, kdyby…

Přihrávku na smeč využila i řada opozičních politiků.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené