Hlavní obsah

V Praze začíná Designblok, lidé si na něj musí rezervovat vstup

Foto: Getty Images

Ilustrační foto.

Reklama

6. 10. 10:44

V Praze se ve středu pro návštěvníky otevřou výstavní prostory, ve kterých se koná 23. ročník přehlídky Designblok. Hlavní program se koná v prostorách bývalého kláštera sv. Gabriela a v Uměleckoprůmyslovém muzeu.

Článek

Designblok má přes 200 českých a zahraničních účastníků a návštěvníci na něj mohou přijít jedině po předchozí rezervaci půldenního časového intervalu. Tématem letošního ročníku přehlídky je Štěstí.

Až do 10. října si mohou návštěvníci vybírat, nebo navštívit všechna místa. Za renesancí řemesla mohou jít do Uměleckoprůmyslového muzea, za designéry, firmami a školními instalacemi do prostoru bývalého kláštera sv. Gabriela v sousedství zahrady Kinských na Smíchově, který nese název Gabriel Loci. V blízkém kostele Coeur uvidí módní přehlídky studentů uměleckých škol. Kromě prohlížení instalací a stánků s módou, šperky, bytovými doplňky či nábytkem jsou připraveny i přednášky a workshopy v srdci Designbloku. Tím je tradičně prostor nazvaný Designérie, kterou vždy připraví některý tvůrce. Letos ji v Do It Yourself dílnu proměnilo duo Herrmann & Coufal.

Nachází se v ambitu kolem bývalé rajské zahrady. Zájemci tam mohou posedět nebo se v rámci workshopu pustit do výroby lampy Tension, za kterou tvůrčí duo získalo ocenění Czech Grand Design 2020. Herrmann & Coufal naučí návštěvníky, jak si zvládnou lampu vyrobit sami - to podle nich splňuje motto letošního ročníku, protože při tom zažijí to pravé štěstí.

Loni Designblok výrazně omezila opatření proti šíření koronaviru, dopadají na něj v menší míře i letos. Po celou dobu Designbloku se bude hlídat kapacita vnitřních prostor a návštěva festivalu je možná až po rezervaci časového slotu, buď dopoledního, nebo odpoledního. Kromě vstupenky je podmínkou pro vstup do vnitřních prostor nasazený respirátor a také potvrzení o ukončeném očkování proti covidu-19, platný antigenní nebo PCR test nebo potvrzení o prodělané nemoci.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované