Hlavní obsah

V uzavřených hranicích jsou „díry“. Němečtí policisté se bojí, že lidé projdou

Foto: Profimedia.cz

Kontroly na bavorských hranicích.

Reklama

16. 2. 21:03

Mluvčí spolkové policie připustil, že zatímco někde se kontrole nevyhne nikdo, někde strážci pořádku přijali „místně a časově flexibilní opatření“.

Článek

Německé policii podle internetového portálu týdeníku Der Spiegel chybí personál i vybavení pro ostrahu hranic s Českem a Tyrolskem. Německo je považuje za oblast s výskytem mutací koronaviru, a proto od neděle uzavřelo společné hranice. Spolkové ministerstvo vnitra podle agentury DPA dnes uvedlo, že počáteční logistické obtíže nejsou ničím neobvyklým a v příštích dnech se je podaří zvládnout.

Někteří policisté a policistky uvádějí, že na menších přechodech nebyli schopni zajistit nepřetržité kontroly. Například na hraničních přechodu Oberwiesenthal/Boží Dar projíždějící auta neprohlížejí mezi 23:00 a 05:00, napsal Der Spiegel. Na celnici v nedalekém Johanngeorgenstadtu jim zase chybí toalety, takže musí využívat zázemí benzinové pumpy, která je ovšem několik kilometrů daleko. Ohřívat se musejí v nastartovaných autech. Hlídky se prý nestřídaly v této krušnohorské vesnici, ale v 60 kilometrů vzdáleném Zwickau (Cvikov). Přechod pak prý čtyři hodiny nikdo nehlídal. „Až se toto rozkřikne, budeme tu mít lidi snažící se uniknout kontrolám,“ posteskl si nejmenovaný policista.

Mluvčí spolkové policie připustil, že zatímco někde se kontrole nevyhne nikdo, někde strážci pořádku přijali „místně a časově flexibilní opatření“. „To, že se při zavedení nových opatření objevují logistické problémy, je naprosto normální, v příštích dnech se to rychle vyřeší,“ řekl agentuře DPA mluvčí spolkového ministerstva vnitra Steve Alter. Dodal, že na hlavních tazích se kontroluje nepřetržitě.

Od neděle mohou z Česka a Tyrolska do Německa vjet jen němečtí občané a cizinci s trvalým pobytem v této zemi. Výjimky platí i pro některé skupiny pendlerů.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované