Hlavní obsah

Vládní rošáda na Hradě. Prezident Zeman jmenoval nové ministry zdravotnictví a pro lidská práva

 

Reklama

30. 11. 2016 10:59

Miloslav Ludvík nahradí Svatopluka Němečka a Jan Chvojka Jiřího Dienstbiera. Kdo jsou noví členové vlády a co od nich čekat?

Článek

Prezident Miloš Zeman dnes jmenoval na Hradě novým ministrem zdravotnictví Miloslava Ludvíka a ministrem pro lidská práva Jana Chvojku (oba ČSSD). V čele resortů nahradí Svatopluka Němečka a Jiřího Dienstbiera.

Ve studiu Seznam Zprávy vám komentátor Jindřich Šídlo představil oba nové členy Sobotkova kabinetu (ve videu v tomto článku).

Premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka navrhl výměnu ve dvou resortech držených sociální demokracií jako reakci na neúspěch strany v krajských a senátních volbách.

Sobotka změny v kabinetu odůvodnil tím, že by vláda měla být dynamičtější. Ministři byli podle něj unavení. Ke změnám vyzval premiér i koaliční partnery, předsedové ANO i KDU-ČSL ale střídání svých ministrů odmítli.

Předseda vlády si poté začal zvát ministry jednotlivě do Strakovy akademie, kde s nimi bilancuje jejich dosavadní působení a plánuje úkoly do zbytku volebního období.

Rozhovor s premiérem Sobotkou o změnách ve vládě:

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované