Hlavní obsah

Vsetínem projede koňský povoz s Mikulášem, čertem a andělem

Foto: Seznam Zprávy

Ilustrační snímek.

Reklama

20. 11. 2020 22:45

Letošní Mikuláš bude mít ve Vsetíně kvůli epidemii koronaviru jinou podobu. Vánoční atmosféru navodí ve městě 3. prosince koňský povoz s Mikulášem, čertem a andělem.

Článek

Mikulášské spřežení bude dopoledne projíždět ulicemi Vsetína, zejména kolem mateřských škol a domů obývaných seniory.

„Od 8:00 do 11:30 bude koňský povoz s mikulášskou družinou projíždět kolem mateřských škol a domů pro seniory, od 14:00 do 17:00 pak vánočně naladí centrum Vsetína,“ uvedl místostarosta Pavel Bartoň (ANO). Plánek trasy povozu, který však pojede jen za příznivého počasí, je na stránkách města.

„Rozsvícení vánočního stromu na Dolním náměstí proběhne v 17:00 bez účasti veřejnosti a bude přenášeno online,“ uvedl starosta Jiří Růžička (KDU-ČSL). Starosta vyzval obyvatele města, aby se ve stejném čase symbolicky propojili tím, že doma nazdobí okna, zazvoní na zvonečky, a pomohou tak rozsvítit vánoční strom. „V době, kdy se nemůžeme setkávat, pokusme se sdílet zážitky online. Pomocí fotky zachyťte chvíle u vánoční výzdoby na procházce ve městě nebo třeba vánoční stromek či výzdobu u vás doma. Následně stačí zveřejnit foto na Facebooku nebo Instagramu s hashtagem #vanocnistromvsetin. Fantazii se meze nekladou,“ uvedl starosta.

Pro mateřské školy budou i letos připraveny před domem kultury vánoční stromky, které si každá školka ozdobí dekoracemi, jež vyrobily děti. Stromečky se budou zdobit postupně podle harmonogramu od 30. listopadu do 5. prosince.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované