Hlavní obsah

Vysloužilé sanitky a magnetická rezonance z východu Čech zachraňují životy v Arménii a na Ukrajině

Prastarou sanitku na Zakarpatské Ukrajině nahradila moderní z Pardubic.

 

Reklama

20. 12. 2017 6:00

Stará magnetická rezonance z trutnovské nemocnice poslouží nemocnici v Arménii. Pardubický kraj zase poslal vysloužilou sanitku na Zakarpatskou Ukrajinu a plánuje i finanční podporu tamní nemocnice. Další zdravotnické přístroje, které bude kraj ze svých nemocnic postupně vyřazovat, poputují rovněž na Ukrajinu.

Článek

Nemocnice v Královéhradeckém a Pardubickém kraji pomáhají nejen pacientům ve svém regionu, ale také v zahraničí. Vyřazená technika, kterou nahradilo modernější vybavení, pomůže lidem ve zdravotnických zařízeních na Ukrajině a v Arménii.

Královéhradecký kraj nyní skrze Ministerstvo zdravotnictví jedná o vyslání vysloužilé magnetické rezonance z trutnovské nemocnice do Arménie, která o zařízení projevila zájem v rámci humanitární pomoci. Na její obsluhu se nyní přímo v Trutnově zaučují dva lékaři a jeden zdravotnický technik z jerevanské vojenské nemocnice. Pardubický kraj zase pomáhá na Ukrajině.

Před měsícem poslal do Koločavy v Zakarpatské oblasti šest let starou sanitku, která významně urychlí převoz pacientů do 30 kilometrů vzdálené nemocnice. Cesta totiž vede horským průsmykem a staré sanitní vozy do kopce mohou jet maximálně rychlostí 30 kilometrů za hodinu. Oba východočeské kraje plánují do budoucna na Ukrajinu poslat i další vysloužilé lékařské přístroje, například rentgeny. V nemocnici ve městě Mižhirja totiž slouží rentgen už od roku 1976.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované