Hlavní obsah

Záběry z fotbalu v Číně: hvězdy v rouškách a vylidněné stadiony

Zápas Ligy mistrů AFC mezi Šanghají SIPG a Burinamem před prázdnými tribunami. Za šanghajský tým hrají Hulk nebo Oscar. (Video: AP)

29. 1. 12:46

Nebezpečný koronavirus a hrozba nákazy ovliňuje veškeré společenské dění v Číně. Týká se to i nejoblíběnějšího sportu v Asii – fotbalu. Včerejší zápas Ligy mistrů AFC mezi Šanghají SIPG a Burinamem se hrál před prázdnými tribunami.

Článek

Za šanghajský tým hrají takové hvězdy jako Brazilec Hulk nebo Oscar, který v roce 2016 přestoupil z anglické Chelsea do SIPG. Fotbalová soutěž je pořádaná asijskou konfederací AFC pro nejlepší kluby asijských lig.

Aby se omezilo riziko šíření nákazy, rozhodla se čínská fotbalová asociace (CFA) po konzultaci s Asijskou fotbalovou konfederací (AFC), že se zápasy v Číně budou hrát před prázdnými tribunami, jak je vidět na videu. Šanghaj SIPG včerejší zápas vyhrála nad thajským Burinamem 3:0.

Zajímavostí bude, jestli se 12. 2. odehraje další zápas. Šanghajský tým ho má hrát v Austrálii proti tamnímu Sydney.

Další čínský tým skončil v karanténě

Čínský ženský fotbalový tým, který do Austrálie přiletěl na část kvalifikace na olympiádu, mezitím skončil v karanténě v Queenslandu. Podle AP bude tým, který se vyskytoval v oblasti Wu-chanu, nucen zůstat v karanténě do 5. února.

Nebezpečný virus se z čínského Wu-chanu už několik týdnů šíří do celého světa. Na onemocnění koronavirem již zemřelo nejméně 132 lidí. Přes šest tisíc lidí se pak virem nakazilo.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené