Hlavní obsah

Zdravotnické impérium finančních žraloků z Penty se rozroste. Pomohl k tomu soud

Foto: ČTK, ČTK

Společnost Penta by mohla koupit nemocnici v Roudnici nad Labem.

Reklama

19. 10. 2019 6:00

Vrchní soud v Praze uzavřel spor mezi dvěma jednateli nemocnice v Roudnici nad Labem. Nový vlastník chce zařízení obratem prodat soukromé společnosti.

Článek

Portfolio zdravotnické skupiny Penta Hospitals by se brzy mohlo rozrůst o další nemocnici.

Pražský vrchní soud totiž před několika dny ukončil čtyři roky trvající spory o nemocnici v Roudnici nad Labem mezi dvěma jejími jednateli – Josefem Krajníkem a Jakubem Zavoralem.

Každý dosud držel podíl ve výši padesáti procent. To se nyní změní.

Zavoral uvedl, že tento rozsudek potvrdil, že smlouva o převodu podílu z roku 2011 je platná. Podle tohoto dokumentu měl Krajník prodat do čtyř let svůj padesátiprocentní podíl Zavoralovi. Jenže místo dohody skončil případ až u soudu. Teď ale padl pravomocný verdikt.

„Po obdržení rozsudku zaplatím doktoru Krajníkovi za jeho padesátiprocentní podíl a stanu se stoprocentním vlastníkem nemocnice,“ řekl Seznamu Zavoral.

Zaplatit by měl za tento podíl 27 milionů korun.

Dlouho si ale tuto nemocnici nenechá. Zavoral potvrdil, že až se stane jediným vlastníkem, chce jednat s firmou Penta Hospitals o prodeji tohoto zdravotnického zařízení.

„Že máme o nemocnici zájem, jsme už dříve potvrdili a náš zájem stále trvá. Dneska vše záleží na dohodě s jejím novým vlastníkem. Čekáme na dořešení právních úkonů,“ uvedla mluvčí Penta Hospitals Lenka Holá.

V současné době tato společnost vlastní již nemocnice ve Vrchlabí, Sokolově, Ostrově a Sušici. Patří jí také Alzheimer Home v pražských Modřanech a Psychiatrická nemocnice v Písku.

„Společnost Penta má zkušenosti s profesionálním řízením nemocnic v Česku i dalších zemích. Po začlenění do její sítě by mohla Podřipská nemocnice těžit ze vzájemných synergií a pevného finančního zázemí,“ uvedl Zavoral.

Ředitel odejde na konci října

Současné vedení nemocnice v čele se synem jednatele Tomášem Krajníkem oznámilo, že toto zdravotnické zařízení chce opustit již na konci října. Podle svých slov se neztotožňují s plány budoucího majitele společnosti Penta Hospitals.

„Pro moji budoucí práci nutně potřebuji motivaci a jasnou vizi, proč se věci provádějí. A ty v současné době nevidím. Společně se mnou po pětadvaceti letech působení v roudnické nemocnici končí i můj bratr, primář chirurgie. Současně dostávám výpovědi od řady dalších zaměstnanců,“ uvedl ředitel roudnické nemocnice Tomáš Krajník.

Zavoral doplnil, že odejít by měli tři lékaři. Naopak má prý potvrzený příchod dvou nových doktorů a s dalšími čtyřmi se v současné době vyjednává.

„Chci ujistit pacienty i zaměstnance, že v rozsahu i kvalitě poskytované péče se nic nezmění,“ dodal Zavoral.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované