Hlavní obsah

Zemřel moderátor, hudebník a režisér Eduard Hrubeš, bylo mu 84 let

Foto: Shutterstock.com

„Ilustrační foto.“

Reklama

22. 8. 2021 23:29

Ve věku 84 let zemřel moderátor, hudebník a režisér Eduard Hrubeš. Uvedla to dnes Česká televize, které zprávu potvrdila Hrubešova dcera.

Článek

Televizní diváci Hrubeše znají ze Studia Jezerka, z Halabalašou nebo z populárního pořadu Tak neváhej a toč …! Známý byl také jako kapelník, konferenciér a banjista Velkopopovické Kozlovky.

Hrubeš působil také jako herec, skladatel a scenárista. V televizi i rozhlase se prezentoval svým specifickým humorem a nápaditými bonmoty. V roce 2009 získal cenu Senior Prix za celoživotní mistrovství.

Hrubeš se narodil 27. prosince 1936 v Brně, absolvoval dokument na FAMU. Televize jej okouzlila koncem 50. let, nakonec se uchytil v armádní redakci tehdejší ČST. Mediálně se stal známým pořadem Poštovní schránka (se Saskií Burešovou) nebo soutěží Pokus pro dva (s Olgou Čuříkovou). Vlastní programy měl v rozhlase.

Kozlovka, kterou spoluzaložil v roce 1977, byla Hrubešovi zábavou i obživou v letech, kdy měl do oficiálních médii přístup zakázán. Na začátku 70. let nejprve po odchodu z televize dva roky alternoval s Miroslavem Horníčkem pražskou verzi slavného Kinoautomatu, potom se uchytil jako „potulný“ konferenciér u muziky. Uváděl například Saloony Greenhornů či koncerty skupiny KTO.

Reklama

Doporučované