Hlavní obsah

Žena obviněná z vraždy Jána Kuciaka čelí obvinění z další vraždy

Ženu obviněnou z vraždy Jána Kuciaka policie zadržela za jinou vraždu. (Video: Klára Mališová, Seznam.cz)

24. 1. 2019 15:14

Alenu Zsuzsovou, obviněnou z loňské vraždy novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky, slovenská policie ve čtvrtek spolu s dalšími třemi osobami obvinila z podílu na jiné vraždě.

Článek

Slovenská policie Alenu Zsuzsovou a další tři osoby obvinila z vraždy primátora Basternáka po středeční razii, při níž kriminalisté zadrželi dohromady sedm osob. László Basternák byl zastřelen v létě roku 2010, a to několik měsíců poté, co přežil jiný pokus o atentát.

Podle médií je mezi obviněnými Basternákův hlavní politický rival, s nímž Zsuzsová v minulosti spolupracovala. Detaily o podílech obviněných na vraždě policie neuvedla.

Zsuzsová, která je podle dostupných informací druhotnou objednavatelkou Kuciakovy vraždy, se naposledy dostala do pozornosti médií i kvůli svým kontaktům na známé osoby – kvůli komunikaci se Zsuzsovou například přišel o funkci náměstek slovenského generálního prokurátora.

Média Zsuzsovou označují jako osobu blízkou podnikateli Mariánu Kočnerovi, který je podle nepotvrzených informací tisku podezřelý z objednávky vraždy Kuciaka a jeho snoubenky. Investigativní novinář psal mimo jiné právě o aktivitách kontroverzního podnikatele Kočnera. Od loňského června je Kočner ve vazbě kvůli obvinění v případu falšování směnek.

Reklama

Doporučené