Hlavní obsah

Zisk o 31 procent vyšší, tržby 370 miliard. Škodě se vloni dařilo

Všechny tři tuzemské automobilky posílily vloni export i celkovou výrobu. (Video: Marie Vladyková)

 

Reklama

14. 3. 2017 11:10

Škoda Auto vloni dodala rekordní množství automobilů. Dařilo se jí i finančně, zisk zvýšila takřka o třetinu.

Článek

Provozní zisk automobilky Škoda Auto se loni zvýšil o 30,9 procenta na 1,2 miliardy eur (32,4 miliardy Kč). Mateřská skupina Volkswagen uvedla, že k růstu přispěla zejména optimalizace nákladů a dobrý mix objemu prodeje a nabídky produktů. Tržby se Škodě zvýšily o 9,8 procenta na 13,7 miliardy eur (370,2 miliardy Kč).

Škoda už dříve uvedla, že loni dodala zákazníkům rekordních 1 127 700 vozů, meziročně o 6,8 procenta více. Potřetí za sebou tak překonala milionovou prodejní hranici.

Znalec donutil dealera Škodovky, aby mu nahradil auto v plné ceně. (Video: Seznam Zprávy)

Škoda loni oslavila 25 let ve skupině Volkswagen. Za tu dobu se podle německého podniku rozrostla z regionálního v mezinárodně úspěšného výrobce a nabízí ucelenou řadu modelů, od malých vozů Citigo po velký model Superb. Nejnovějším přírůstkem je SUV Kodiaq. Právě ten si reportérka Seznam Zprávy vyzkoušela montovat. Podívejte se na video:

Reportáž z montáže. (Video: Seznam Zprávy)

Škoda Auto provozuje tři výrobní závody v České republice. Vyrábí také v Číně, Rusku, na Slovensku a v Indii většinou prostřednictvím koncernových partnerství, dále na Ukrajině a v Kazachstánu ve spolupráci s lokálními partnery. Zaměstnává zhruba 27.000 lidí.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované